Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki - od lat używam #kindle (i innych czytników) i uważam, że jest to jeden z fajniejszych wynalazków jakie dziś są dość powszechnie używane. I nasunęło mi się pytanie - czy znacie jakieś inne, ale mniej powszechne produkty które również mają "to coś"?

Żeby ujednoznacznić - raczej bez produktów tak szeroko znanych jak "laptop", "smartfon" czy "kamera wideo" - a bliżej np. "VoIP" który już właściwie zanika, ale był ze 20 lat ciekawą alternatywą dla starych telefonów czy (dziś również nieco starych) tunerów TV-SAT umożliwiających streamowanie kanałów po wszystkich urządzeniach w domu (albo VPN) czy też nagrywanie filmów które zwróciły naszą uwagę.
  • 7
  • Odpowiedz
  • 1
@BrightBeamBuddha: Podsów nie używałem (może spróbuję kiedyś), a mi-banda nosiłem z rok, ale mnie wkurzało ładowanie i poszedł w odstawkę. Jedyny jaki znalazłem w necie BEZ baterii był i dość drogi i zawodny, więc zarzuciłem czasowo temat. Ale temat zrozumiałeś dokładnie tak, jak należało, to bardzo ładne przykłady.
  • Odpowiedz
  • 1
@BrightBeamBuddha: P.S.

Jeszcze zapomniałem o SUPER gadgecie który kupiłem z rok temu i żałuję, że tak późno. "Głupi" zegarek z wyświetlaniem czasu na suficie (i z wyłączonym świeceniem samego zegarka). Niby banał - ale jest o niebo lepszy dla krótkowidza i nie trzeba podnosić głowy żeby zobaczyć która godzina.
  • Odpowiedz
@bialy100k: jeśli jesteś otwarty i zainteresowany kulturą inną niż nasza, to radio internetowe. W moim przypadku kuchenne. Wisi sobie pod półką w kuchni i daje mi możliwość słuchania przy śniadaniu na przykład czeskiej radiostacji. Polskiego radia przestałem słuchać ładnych kilka lat temu z różnych powodów, np. przytłaczającej ilości reklam. A w internetach wciąż sporo takich radiostacji, które nadają np. tylko muzykę taką jak chcę słuchać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Cyfranek: Kiedyś słuchaliśmy w pracy jakichś brytyjskich (to było ~2004), teraz od lat mieszkam w Irlandii - reklam jest moim zdaniem trochę mniej niż w Polsce (najczęściej słucham https://www.radiokerry.ie/- jest player) - więcej wybranych materiałów z YouTube. Sprzętowego "radia" netowego nie mam, za słaby net - muszę "oszczędzać" pasmo.
  • Odpowiedz
@BrightBeamBuddha: @bialy100k To jak mowa o mibandach, dla mnie niesamowicie wygodny jest Amazfit BIP S - ekran podobny w logice do epapieru (widoczny cały czas bez podświetlenia, szczególnie na słońcu), co sprawia, że działa około 25 dni na jednym ładowaniu. Używam tylko jako zegarka/alarmu, no i do sprawdzania powiadomień/pogody.
  • Odpowiedz