Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Znowu wróciły do mnie lęki na temat wojny w Polsce. Dwa lata temu chodziłem na terapię, było trochę lepiej i lżej, ale teraz znowu wrócił, bo znowu wrócił temat ewentualnej wojny, znowu wpadam na wiele artykułów, które mówią, że bardzo prawdopodobne jest, że wybuchnie u nas wojna, a ja znowu sobie nie radzę... Mam wrażenie, że to jest wręcz pewne, że ta wojna u nas będzie. No i ciężko. Nie potrafię już funkcjonować jak wcześniej. Oczywiście rozważam terapię, ale aktualnie brak pieniędzy, a na NFZ i tak czekanie i czekanie. Straszne czasy.

#wojna #zalesie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
@mirko_anonim: o znowu? W tym tyg nie było

A tak poważnie w marcu 2022 zamknąłem poprzednie konto na wykopie żeby nie kusiło mnie czytać. Zmieniłem stronę startowa przeglądarki na informacje o sporcie. Jak ruska armia dostała w ryj i skończyło się straszenie wrocilem do normy w czytaniu mediów i na wykop. Dużo pomogło gdy okazało się jaka jest faktyczna wartość ruskiej armii (gowniana) i ze zachód sprawy nie oleje
Może rozważ przeprowadzkę w miejsce w którym będziesz się czuc bezpieczniej? Ostatecznie nie można wykluczyć żadnego scenariusza i nie ma się co oszukiwać że to się nigdy nie wydarzy. Podejmij po prostu kroki przez które poczujesz się lepiej i ogranicz konsumowanie social mediów które te lęki podkręcają.
@mirko_anonim: nawet jak będzie wojna to jeszcze nie znaczy,że na tej wojnie umrzesz albo nie da się żyć. A nawet jak umrzesz no to i tak w końcu każdy na coś umiera. Czego się w tej wojnie tak boisz? A jakbyś miał do wyboru wojnę a raka trzustki? To juz lepiej wojnę, bo większe szanse na przeżycie. Ja wiem,że wojna to są ludzie dramaty, ale nie da się tak żyć w