Wpis z mikrobloga

Cześć, pisze do Was z problemem głośnego sąsiada w bloku. Mieszkam w kupionym przez mamę mieszkaniu od 2 lat. Nade mną mieszka sąsiad z rodziną, tj. dwójka małych dzieci. Od kilku miesięcy nie jestem w stanie wytrzymać w swoim mieszkaniu. Każdy krok slychać, szuranie krzesłem, cokolwiek spadnie na podłogę - wszystko słyszę jak w jakimś bębnie. Dudni po prostu. Do tego te dzieciaki biegają kilka razy dziennie po całym mieszkaniu piętami waląc o podłogę. Oglądam telewizję i słyszę na przemian tv i dudnienie. Wyobraźcie sobie, że mam calla w pracy na słuchawkach i goście się mnie pytają czy mi ktoś nie puka do drzwi. Cały czas siedzę w słuchawkach z anc, przed pracą czy po pracy. Nie mam w ogóle odpoczynku. Mogę zapomnieć o jakiejkolwiek drzemce za dnia. Jedyny spokój i cisza jaka jest to po 21.30/22 do 6-7 rano bo walenie o podłogę mnie budzi z rana.

Byłam już raz u właściciela bo miałam rozmowę rekrutacyjną i nie mogłam się skupić, poprosiłam, żeby uspokoił dzieciaki chociaż na ten czas. Zamknął drzwi, zeszłam na dół i dalej to samo. Gość wydawał mi się jakimś burakiem. Zresztą jak mijaliśmy się z sąsiadami kiedyś to jako jedyny nie odpowiedział dzień dobry/cześć.

Blok nowy z 2021, wysokie ceny nieruchomości były w tej okolicy. Jakość raczej nie najgorsza tych mieszkań, deweloper nie jest znany z z przesadnych oszczędności. Najlepsze jest to, że to się dzieje dopiero od kilku miesięcy. Przez kilka tygodni gość coś robił bo wiertarka chodziła 24/7 i w całej klatce było słychać, na dodatek robił to też wieczorami więc kilku sąsiadów wiem, że u niego było z pretensjami.

Co mogę zrobić w tej sytuacji? Czytałam, że wyciszenie mojego sufitu praktycznie nic nie daje. Czytałam też, że możliwe, że sąsiad nie dał nic pod płytki i mógł skuć wartwy podłogi, aż do stropu/lub położył bezpośrednio na wylewce betonowej likwidując dylatację.
To co się normalnie daje między panelami a betonem? No i nawet jeśli tak zrobił to jestem coś w stanie zrobić z tym faktem, przecież nie jest to nielegalne. Mam sąsiadkę pode mną i zrobiłyśmy test, że ktoś chodził/biegał u mnie na piętach po mieszkaniu a ja słuchałam jak bardzo to słychać i były jakieś delikatne hałasy, a tutaj jakby młotkami cały czas uderzali w tę podłogę.

Jest jakieś wyjście z tej sytuacji oprócz wyprowadzki? Bo głupio się wyprowadzać ze swojego mieszkania przez sąsiada skoro reszta jest super. Zarówno lokalizacja, metraż, strona świata.

Gdzie mogę zadzwonić? Jak mogę pogadać z sąsiadem? I co mogę tą rozmową zdziałać? Przecież nie powiem mu "zniszcz pan nową położoną podłogę i daj jakieś wyciszenie".

Jakieś kroki prawne?

Pomóżcie bo psychicznie nie wytrzymuje. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #nieruchomosci #remontujzwykopem #remont #prawo #sasiedzi #budownictwo
  • 84
@Wykop24h z ciekawości, w jaką stronę poszedłeś przerabiają ten temat? Coś jak sugerowany wyżej sufit podwieszany z wygłuszeniem, czy współpracą/walka z sąsiadem?

Sam tego problemu nie mam, ale ciekaw jestem jakie opcje są realne
Jak nie zareaguje to postawic radio i glosniki przylegajace do sufitu i puszczac mu muze 8-22 - jakis metal najlepiej a samemu pracowac z office.


@KapitanSwinia: nie ma czegos takiego jak cisza nocna, i za takie piedolniecie glosnika to OP moze miec bardziej #!$%@? bo to ona zakluca spokoj. A to ze ktos normalnie uzytkuje swoje mieszkanie to sie nazywa zycie.

a technicznie to moga byc 2 problemy, albo jest #!$%@?
@donalejd: głośnik z wodą podstaw pod sufit, na niego słuchawki z czymś dudniącym. U Ciebie nic nie słychać, a u sąsiada aż za bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszystko brzmi fajnie, dopóki nie doczytasz o imisji i innych #!$%@?, gdzie możesz wpływać na życie sąsiadów i wtedy można mieć problemy. Już z patologia jest łatwiej, bo dzwonisz na nagięty w koło, a tutaj to brzmi jak mieszkanie
@donalejd: przykleił bym masażer typu gun do sufitu i #!$%@?ł xd

A jako rozwiązanie i niestety koszta, to jak wyżej, sufit podwieszany i wełna jako izolacja. Może 13cm niżej sufit, ale powinno dać radę.