Wpis z mikrobloga

Niesamowite jest to, że teraz gość z BMW jest najgorszy, a nikt nie widzi winy w kierującej która widziała co się dzieje i zamiast od razu hamować jak tylko zobaczyła światła stopu, to nie wzruszona dalej jedzie do tego szarpnęła kierownicą i wpadła w poślizg. Prawdopodobnie gość z BMW po prostu się zbyt rozpędził i hamował żeby po prostu nie przywalić w typa przed nim, a nie specjalnie ją wyhamować, to akurat słabe takie wciskanie się. Ale laska nie jest bez winy.

Pominę fakt jak to ktoś broni, że miała listka na szybie jakby to dawało jakąś ochronę jej, albo siedzenie na lewym pasie zamiast zjechać po prostu na prawy XD


#prawojazdy #motoryzacja #samochody #samochod #stopcham #przepisydrogowe #ruchdrogowy
danoneek - Niesamowite jest to, że teraz gość z BMW jest najgorszy, a nikt nie widzi ...
  • 29
  • Odpowiedz
@danoneek:
1. Przy takich warunkach drogowych robi jej straszonko światłami... po kiego?
2. "hamował żeby po prostu nie przywalić w typa przed nim, a nie specjalnie ją wyhamować..." To by był sygnał ciągły swiateł stopu...
3. "to akurat słabe takie wciskanie się" i tu sie zgadzam.

Jak ktoś Ci machnie ręką przed twarzą też możesz się odruchowo próbować odchylić... A tu mówimy o rozpędzonych 1 tonowych pojazdach.
  • Odpowiedz
  • 0
@michail-filippo: W gwoli ścisłości, nie wiem czy robił jej straszonko czy nie, jeśli tak - słabe. Jeśli nie - polecam wcześniej hamować, ale... co do punktu drugiego, a czy ABS tak nie działa? Może gość się przestraszył, że uderzy w typa po prostu przed nim i nacisnął na maxa, nie wiem. Ale wiem jedno, że chamsko się wepchnął, a Pani z Yariski może nauczy się następnym razem na takiej drodze szybciej
  • Odpowiedz
@michail-filippo: @danoneek W BMW można sobie zaprogramować migające światła stop w zależności od siły hamowania i niekoniecznie sprzęgnięte z ABS. Jeżeli dobrze kojarzę to w aplikacji miałem do wyboru progi aktywacji takich świateł przy hamowaniu z opóźnieniem 6/7/8 m/s^2.
To co widzicie na filmiku to właśnie takie automatycznie zaprogramowane światła od siły hamowania, a nie szybkie klikanie nogą - gościu musiał po prostu dość mocno depnąć po hamulcu.
  • Odpowiedz
Niesamowite jest to, że teraz gość z BMW jest najgorszy,


@danoneek: Ogromny problem społecznie jest taki, że obecnie z samochodów marki bmw robi się takie kozły ofiarne bo to się sprzedaje i to jest dużo bardziej nośne. Co nie zmienia faktu, że tutaj po prostu kierowca/kierujący bmw zachował się jak dureń hamując auto i wyprzedzając a osoba z której auta pochodzi nagranie nie umie wykonywać podstawowych manewrów takich jak wymijanie.
  • Odpowiedz
Pytanie czy stop mryga przy aktywacji ABS-u. Wg, mnie nie powinien.


@michail-filippo: są auta w których mryga przy ostrym hamowaniu ( jak się ABS włącza to na pewno tylko nie wiem czy taka sytuacja jest możliwa kiedy się nie włącza). To kwestia kodowania
  • Odpowiedz
@danoneek: ziew.

Kierowca bmw jest w tym przypadku najgorszy. Jak jest #!$%@?ą drogową i nie potrafi opanować emocji to nie nadaje się do prowadzenia pojazdów w ruchu publicznym. Przykro mi.

P.S. Czepiasz się baby, ze siedziała na lewym pasie, a bmw to po którym za nią jechało?
  • Odpowiedz
@danoneek: przecież na tym filmie nie ma nic złego, gość wyprzedził nagrywającego, przyhamował trochę aby zrównać prędkość z pojazdem przed nim. Winnym całego zajścia jest panika nagrywającego lub stan techniczny jego pojazdu.

Teraz gość z bmw bez powodu będzie ciągany po sądach bo nagrywający zaczął, bez powodu, nerwowo machać kierownicą. wtf Mam nadzieję, że się wybroni i dostanie odszkodowanie za zmarnowany czas i nerwy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier: Ale ja o siedzeniu na lewym pasie a Ty o czym innym. Laska zamiast zjechać po wyprzedzaniu to siedzi na lewym a później zdziwienie, że ktoś prawym wyprzedza XD
  • Odpowiedz
@danoneek: PIlnuj lepiej swojej lalki dmuchanej, bo jak się rozbijesz to jej nie połatasz przegrywie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cieszę cię, że kolejny raz doceniasz jak mało wiesz o przepisach, gdy zarzucasz mi coś o refleksie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz