Wpis z mikrobloga

A zauważyliście, że na tych protestach to są właściwie sami mężczyźni? A gdzie rolniczynie, hodowczynie, transportowczynie, przetwórczynie i inne agrobiznesmenki? Czy sprawy nie powinna zbadać pani ministra do spraw równości?


@MarianJanusz: Kilka dni temu również wyszły na ulicę, rozdawały jedzonki więc trochę inna forma protestu i jakby bardziej ludzka: https://www.info.elblag.pl/37,76344,Rolniczki-murem-za-polska-zywnoscia-Dzis-wyszly-na-ulice-Elblaga-zobacz-zdjecia.html
niewiempoco - >A zauważyliście, że na tych protestach to są właściwie sami mężczyźni?...

źródło: info.elblag.pl-76344-Rolniczki-murem-za-polska

Pobierz
  • Odpowiedz
@Niedobry: Cena na wykresie a cena u dystrybutora to dwie różne rzeczy. Co z tego, że np. baryłka ropy jest tania i paliwo powinno kosztować w okolicach 5 zł, jak dobija do 7. Podobnie jest z gazem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Niedobry: przeciez na tych twoich wykresach jasno widac, ze koszty wzrosly na oko o jakies 50%, a zboze wrocilo do starych cen xD
Poza tym inflacja i srednia krajowa wzrosla to wypadaloby, zeby rolnik tez wiecej zarabial
  • Odpowiedz
@Niedobry: Najgorsze w tym kraju jest, jak się opowiadają osoby nie będące w branży. Sam jestem rolnikiem, ale na krusie nigdy nie byłem bo dodatkowo zawsze pracowałem zawodowo, teraz od paru lat prowadzę swój interes. Wiem co to #!$%@?ć u Janusza, wiem co to prowadzić własny interes, płacić zus, być księgowym, kierowcą, mechanikiem, konsultantem i przede wszystkim wykonawcą. Wiem też jak to jest #!$%@?ć w polu i to w pojedynkę, bo
  • Odpowiedz
@MarianJanusz: One mają ogar bo są sprawnymi nenadzerczyniami i potrafią się odnaleźć w rzeczywistości rynkowej. Protestują tylko ci do których interesu trzeba dokładać przez ich niegospodarność czyli jak zwykle mężczyźni ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Do tego doszło, że mężczyzn trzeba będzie niedługo bronić i walczyć dla nich o równość wyników. O przepraszam, praw, równość praw.
  • Odpowiedz
Najgorsze w tym kraju jest, jak się opowiadają osoby nie będące w branży. Sam jestem rolnikiem, ale na krusie nigdy nie byłem bo dodatkowo zawsze pracowałem zawodowo, teraz od paru lat prowadzę swój interes. Wiem co to #!$%@?ć u Janusza, wiem co to prowadzić własny interes, płacić zus, być księgowym, kierowcą, mechanikiem, konsultantem i przede wszystkim wykonawcą. Wiem też jak to jest #!$%@?ć w polu i to w pojedynkę, bo nikogo do
  • Odpowiedz
@MarianJanusz: pochodzę ze wsi i nie znam ani 1 kobiety urodzonej po 1980 r. która robiłaby na hektarach, połowa chłopaków to nie może znaleźć żony, a jak się uda to ona nawet palcem tam nie kiwnie tylko woli jeździć do gówno roboty i dokładać 10% do utrzymania domu albo w ogóle nie pracuje tylko ogarnia 2 dużych już dzieci, coś ugotuje, posprząta a chłop dyma w polu albo oborze. Zapytajcie jakiejkolwiek
  • Odpowiedz
  • 1
@qwenti

@Niedobry: przeciez na tych twoich wykresach jasno widac, ze koszty wzrosly na oko o jakies 50%, a zboze wrocilo do starych cen xD

Poza tym inflacja i srednia krajowa wzrosla to wypadaloby, zeby rolnik tez wiecej zarabial


Wypadałoby o to żeby rolnik więcej zarabiał. xDDD kto ma mu te pieniądze dawać? Przecież sprzedaje płody rolne na rynku. Państwo ma robić wykup w wyższych cenach czy co?
  • Odpowiedz
@Niedobry: ehh oczywiście dwie zmienne 'światowych' i oczywiście wykres pewnie jako cen na giełdzie. Przypomina mi się sytuacja jak pellet kosztował 3 tysiące za tonę a ludzie pisali że przecież drewno na giełdzie szoruje więc o co cho przecież mamy tani opał...

Wiesz jak zgodzimy się żeby nieuczciwi potentaci rolni zalali europę zbożem nie musząc spełniać norm, doprowadzając do bankructw albo znacznie większych dotowań rolników to zaraz będą głosy sprzeciwu z
  • Odpowiedz
@Theos: @Theos: Owszem wypadałoby, bo koszty życia poszły w górę w każdym sektorze, nie tylko musi więcej zarabiać żeby utrzymać gospodarstwo ale też żeby realnie nie zbiednieć i wyjść minimum na ten sam poziom co przed. Normalny proces w każdej branży. Możesz nie wiedzieć ale dużo rolników jest po kulen zakredytowanych na te traktory pługi itp.
A jeśli koszty energii i nawozów poszły znacząco w górę a ceny na skupach
  • Odpowiedz
@MarianJanusz: trudna do przełknięcia pigułka jest taka, że na każdego rolnika przypada średnio jedna jego kobieta, która też pracuje w tym samym gospodarstwie i jak oni są na proteście to one ogarniają gospodarkę.

Wiem, że jak ktoś nigdy nie był na wsi, to może nie wiedzieć, ale to tak działa, że tam cała rodzina pracuje, a nie jeden chłop na traktorku. Kobiety pracują częściej przy zwierzętach, a mężczyźni w polu, dlatego
  • Odpowiedz