Wpis z mikrobloga

@Amishia: nie wspomnę o l4 na okres ciązy :P

ale znam osobiscie 2 kobiety, które nie traktują cięzy jako choroby o wzięły l4 tydzień przed porodem.
  • Odpowiedz
I dobrze, niech zaczną kontrolować. Zwłaszcza matki, które na L4 na dziecko są 2 tygodnie w miesiącu


@Amishia: 2 tygodnie to wcale nie jest długo aby dziecko wyzdrowiało i się zregenerowało na tyle aby mogło wrócić do żłobka/przedszkola.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pituch ja również! W zespole miałam dwie babeczki w ciąży - jedna L4 w drugim miesiącu, druga pracowała do 7 xD i wiem, że są różne ciąże, ale ta pierwsza mogła spokojnie pracować, tylko nie chciała bo takie zwolnienie rozwiązalo jej wszystkie problemy ( ͡º ͜ʖ͡º)

@jskylark no spoko, ale jak połowę miesiąca takiej osoby nie ma, to jest to problem dla współpracowników, bo musimy nadrabiać jej
  • Odpowiedz
To się dzieje dosłownie co miesiąc xd


@Amishia: Nie może się dziać co miesiąc, bo jest limit 60 dni na opiekę rocznie nad chorym dzieckiem do 14lat. W dodatku mając kilka dzieci nadal jest to 60 dni.
  • Odpowiedz
@Pituch: w mojej robocie jest typa co jak przyszedłem pół roku temu to już była na urlopie i pytam o #!$%@? chodzi, to mi współpracownicy wyjaśnili że około 2 lata temu po 2-3 miesiącach pracy poszła na urlop bo zaszła w ciąże, dziecko urodziła i poszła na macierzyński i na macierzyńskim zrobiła sobie drugie dziecko i znowu urlop...najlepsze jest to, że opowiadali, że typa czasem wpada do firmy zapytać co słychać
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jskylark a jednak się dzieje ( ͡º ͜ʖ͡º) nie będę się licytować, bo to ja pracuję z tą osobą i mogę Ci powiedzie, że mamy luty i tej osoby nie było już 14 dni roboczych
  • Odpowiedz