Wpis z mikrobloga

#gownowpis #rant #wylew #kierowcy #samochody
Mam prawo jazdy od ponad 20 lat, ale jak sięgam pamięcią, zawsze byłem uczulony na punkcie korzystania z kierunkowskazów. Nie wyjadę na ulicę samochodem który nie ma sprawnych kierunków, no dobra, ale nie w tym rzecz.
Pragnę przypomnieć wszelkiej maści wielkomiejskich paniczów, wiejskich orków zapierdzielających swoim gównianym "Będziesz Miał Wypadek" czy innym "Cztery zera na grillu, piąte za kierownicą", że istnieje w samochodzie takie coś jak wajcha uruchamiania kierunkowskazów. Jak pociągniesz w dół to informujesz innych że skręcasz w lewo, jak w górę, to w prawo. Proste nie?
A więc, dzisiaj już się miarka przelała, jak sebek z gównem zamiast mózgu, zapierdzielający setką przez wioskę (gdzie ograniczenie do 50), wyprzedzał mnie, potem rowerzystę, a na końcu sobie skręcił w boczną uliczkę, przy okazji odbijając się od krawężnika i prawie rozbijając swoją karocę marki Mercedes o drzewo po drugiej stronie drogi. Nie pomyliliście się - ani razu nie informował o zamiarze zmiany pasa ruchu. Już nie tyle, że #!$%@?ł, bo chodniki puste, z drugiej strony drogi pusto, no dobra, może dostał raka mózgu i się śpieszył do szpitala (w sumie bocznymi można szybciej dojechać do najbliższego).
Ale no litości, nagminnie widzę, że ludzie olewają kierunkowskazy!
- w ogóle z nich nie korzystają
- uruchamiają w momencie dokonywania zmiany pasa lub w trakcie manewru skrętu
- o informowaniu, że wyprzedzają rowerzystę już nie wspomnę
A już najlepszy tirowiec, gruby benek co zszedł z konia pluć na jezdnię bo odważyłem się zatrąbić na niego jak stał jak #!$%@? na środku drogi bez wyraźnego powodu, krzycząc, że "ja tu skręcam, co ty chcesz" - a kierunkowskazu brak, włączył dopiero w połowie manewru skrętu.
Od dzisiaj zmieniam się w konfidenta. Jak psów, kundli zapchlonych nienawidzę, to w sumie zrobię dwie dobre rzeczy - popsuję im humor dodając im pracy i będę zgłaszał każdego debila, który nie potrafi korzystać z kierunkowskazów.
Nie użyje - cyk filmik do drogówki
Za późno - cyk do drogówki
MAM DOŚĆ DEBILI ZA KÓŁKIEM.
  • 1
  • Odpowiedz