Wpis z mikrobloga

„Etyka” masońska - św. bp J.S. Pelczar: MASONERIA

T r e ś ć : Masoneria miała w swem łonie wielu ludzi niegodziwych, dla których zachętą był jej kodeks, głoszący moralność wyzwoloną. Objawy takiej moralności i zupełnej niezależności według teorii masońskich. — Według nich cel uświęca środki, środkami zaś, jakimi się posługuje masoneria, są przysięga jej adeptówi zepsucie »profanów«, obejmujące wszystkie sfery społeczne. —Taktyka masonerii. — Ukrywanie ostatecznych celów. — Szpiegowanie. — Morderstwa polityczne i ocena tychże przez koryfeuszów sekty. — Różnice w zapatrywaniach się masonów różnych krajów.

#masoneria #masoni #etyka #moralnosc #nwo #teoriespiskowe #ciekawostki #konspiracja #praktykispiskowe
Kam3l - „Etyka” masońska - św. bp J.S. Pelczar: MASONERIA

T r e ś ć : Masoneria miał...
  • 7
  • Odpowiedz
@Kam3l: czerpanie wiedzy o Masonerii od Kościoła Katolickiego jest tak absurdalne, że ciężko znaleźć mi pasujące porównanie. zwyczajnie tak się nie robi.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kam3l: czerpanie wiedzy o Masonerii od Kościoła Katolickiego jest tak absurdalne, że ciężko znaleźć mi pasujące porównanie. zwyczajnie tak się nie robi.


@atteint: Gdzie tu masz kościół katolicki? Jakie źródła to te nie absurdalne?

Dlaczego tacy jak ty zawsze atakują źródło zamiast treść?
  • Odpowiedz
Masoneria miała w swem łonie wielu ludzi niegodziwych, dla których zachętą był jej kodeks, głoszący moralność wyzwoloną. Objawy takiej moralności i zupełnej niezależności według teorii masońskich. — Według nich cel uświęca środki, środkami zaś, jakimi się posługuje masoneria, są przysięga jej adeptówi zepsucie »profanów«, obejmujące wszystkie sfery społeczne. —Taktyka masonerii. — Ukrywanie ostatecznych celów. — Szpiegowanie. — Morderstwa polityczne i ocena tychże przez koryfeuszów sekty. — Różnice w zapatrywaniach się masonów różnych
  • Odpowiedz
  • 0
@Kam3l: chłopie. jeśli twoim zdaniem tym kieruje się Masoneria, to jej filozofia i #!$%@? modus operandi, to czym my w ogóle mamy rozmawiać?


@atteint: Zadałem w poprzednim komentarzu pytania, odpowiedz na nie najpierw.

Dodam tez kolejne, co jest nie tak z tą treścią? Uzasadnij swoje tezy.
  • Odpowiedz
Gdzie tu masz kościół katolicki?


@Kam3l: ślepy, #!$%@?, jesteś? tu:

„Etyka” masońska - św. bp J.S. Pelczar: MASONERIA

Jakie źródła to te nie absurdalne?


dowolne, które traktują o alchemii, gnostycyzmie i reszcie okultyzmu robiąc to bez uprzedzeń i zabobonów.

Dodam tez kolejne, co jest nie tak z tą treścią?


no nie wiem, może jest informacją nieprawdziwą?

sorry, ale nie mam czasu na takie gadanie, twoja wiara, twoja sprawa.
  • Odpowiedz