Wpis z mikrobloga

Szukam chętnego na uczestnictwo w sesji RPG przez Skype.

Na ostatnie, króciutkie ogłoszenie nie miałem odzewu także może tym razem napisze coś więcej, żeby zachęcić niezdecydowanych.

Szukam 1 lub 2ch graczy do uczestnictwa w sesji RPG w systemie Dungeon World. System jest prościutki i od strony gracza nie wymaga uczenia się zasad i generalnie niczego ponad wiedzę, że k6 to kostka sześcienna. Trzeba tylko wypełnić kartę postaci, co zajmuje 5 minut. W czym zresztą chętnie pomogę. Nie oczekuję doświadczenia w odgrywaniu, choć weterana WFRP, DnD czy dowolnego innego systemu przyjmę z otwartymi ramionami.

Mam szkic przygody która powinna zająć jakieś 16 godzin które planuje podzielić na czterogodzinne sesje w weekendy (po jednej tygodniowo).

Zdaję sobię sprawę że sesja na żywo to zawsze dużo lepsza zabawa ale paroletnie (dosłownie) próby zebrania ekipy która mogła by się regularnie spotykać w danym miejscu spełzły na niczym i mam wrażenie że to jest jedyna szansa na ukończenie choć jednej przygody. Oczywiście jeśli wszystko się uda i wszyscy będą się dobrze bawić, nic nie stoi na przeszkodzie żeby pociągnąć te spotkania w jakąś dłuższą kampanię.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę śmiało pisać. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

#rpg #grybezpradu
  • 8
@deyna: Jeśli wszystko pójdzie dobrze to już w przyszły weekend. Zależy to głównie od graczy, z każdym chciałbym pogadać z 20-30 minut na temat ich postaci i oczekiwań.

Co do klimatu to zaczniemy w „neutralnym” fantasy. Dungeon World ma to do siebie że nie ma narzuconego świata ani klimatu a wiele rzeczy zależy od graczy. To czy pójdziemy w stronę epic czy dark zależy od tego jak będą grali gracze (choć