Wpis z mikrobloga

Na psychoterapii jestem w trakcie robienia testu na inteligencję WAIS-R i powiem wam, że wyjdę na debila, przez to, że cały czas wątpię w swoje odpowiedzi. Podaję dobrą odpowiedź po czym poprawiam na błędną, np. kto był ostatnim królem Polski, podałam, że Poniatowski po czym poprawiłam się na Sobieski, no #!$%@? xD Ogólnie chyba średnio mi idzie, te z matematyki to najgorzej. Tępa dzida ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#psychoterapia #gorzkiezale
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@DROP_TABLE_Usernames:

Wiadomości służą do oceny poziomu opanowania wiedzy naukowej, potocznej oraz rozumienia znaczenia słów. Umiejętność zdobywania, przechowywania i odzyskiwania wiedzy.Bada ciekawość intelektualną i gotowość do gromadzenia wiedzy, ogólny zakres zgromadzonych przez osobę informacji, posługiwanie się wiadomościami zgromadzonymi w pamięci długotrwałej.


Też się nad tym zastanawiałam, ale podobno ma to sens.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mr_3nKi_: test jest dostosowany do kraju. Po niektórych pytaniach to mi mina zbladła, nie powiem xD Szczególnie znaczenie jakichś słów z dupy, których nawet nie zapamiętałam, no i te z tej wiedzy. Takie typu kim była Helena Modrzejewska, chociaż tu akurat strzeliłam dobrze, że aktorka. Były pytania o teorię względności, koran, księgę rodzaju, kto napisał Boską Komedię, data odzyskania niepodległości, no ciężko zapamiętać.

W ogóle widziałam, że sporo taki zestaw kosztuje
  • Odpowiedz
  • 1
@njdnsjdnjs: też tak mam :D ale ten test jest dziwny, bo on nie mierzy ponad przeciętnej inteligencji, chyba tylko stopień średni i upośledzenie. I babka mi mówi no pani to ma wysoki wynik, czyli chyba jednak nie ma pani autyzmu xD bo inna stwierdziła, że mam i teraz sobie udowadniają.
  • Odpowiedz
@Zmorka: No dobrze, ale jakie te pytania mają cel? Zaznaczyłbym wszystkie na "nie wiem" i co dalej? Dostaje inwalidzką rentę umysłową? Jaki to ma cel?

Naprawde, w siusiaku mam kim była Helena Modrzejewska. Na co wpływa ta wiedza? Dobrze, że napisałeś ten wpis, bo już miałem iść na taka terapie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Chodtok: ja nie wiem, srogo jest xD
@Mr_3nKi_ test jest ustny. Wstawiam obrazek co każde z zadań ma na celu. "1) Wiadomości - bada ciekawość intelektualną i gotowość do gromadzenia wiedzy, ogólny zakres zgromadzonych przez osobę informacji, posługiwanie się wiadomościami zgromadzonymi w pamięci długotrwałej."

Nie zniechęcaj się nie każdy psychoterapeuta przeprowadza takie testy, czy prowadzi terapię w nurcie jak moja, ona ogólnie jest dosyć specyficzna :D ja jestem w terapii już
Zmorka - @Chodtok: ja nie wiem, srogo jest xD 
 @Mr3nKi test jest ustny. Wstawiam obr...

źródło: Screenshot 2024-02-23 at 00-00-01 Testy inteligencji Skala Inteligencji Wechslera WAIS-R - Baza wiedzy - Favore.pl

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zmorka:
Dzięki za informacje. U mnie ten test byłby na zerowym poziomie, bo straciłem chęci do wszystkiego. Straciłem pamięć, motywacje, społeczną integracje. Kiedyś byłem całkowicie inny, wchłaniałem wszystko - teraz nie widzę żadnego sensu.

i powiem wam, że wyjdę na debila, przez to, że cały czas wątpię w swoje odpowiedzi. Podaję dobrą odpowiedź po czym poprawiam na błędną, np. kto był ostatnim królem Polski, podałam, że Poniatowski po czym poprawiłam się
  • Odpowiedz
  • 1
@Mr_3nKi_: myślę, że w Twoim stanie nie przeprowadziliby testów, najpierw byłyby próby ustabilizowania Cię. Domyślam się, że jeżeli nie widzisz w niczym sensu, to przez obojętność ciężko zmusić się do terapii "no bo po co". Też byłam w takim miejscu, a potem w jeszcze gorszym, wiedziałam, że jeśli czegoś nie zrobię to się zabiję. Mąż zaprowadził mnie totalnie zrezygnowaną, bez żadnej chęci walki, bez nadziei, tylko pusta wegetacja. Miałam "szczęście" być
  • Odpowiedz
@Zmorka: Masz szczęście, że poznałaś takiego męża. Ja niestety nie mam nikogo, kto by zrozumiał. Żyje zbyt długo sam, nie zrozumiany. Od lat nikomu nie powiedziałem nikomu co czuje, jak sie czuje, co mnie boli, jaki mam żal - tak szczerze, od serca. Podobno czas leczy rany - w moim przypadku zakryj bolące miejsca. Nawet jeśli pójdę na terapie ( cokolwiek) to ten ból dalej będzie istniał w pamięci. To jest
  • Odpowiedz
  • 1
@Mr_3nKi_: ja też zmagam się z przebytą traumą, moja terapeutka zaczęła stosować na mnie metodę EMDR - poczytaj, jest to terapia odwrażliwiania i przetwarzania za pomocą ruchu gałek ocznych. Na początku brzmiało jak szarlataństwo, trochę się przeraziłam gdzie trafiłam xD ale ma to sens jak się zaznajomisz z tematem, podobno jest najskuteczniejszą formą terapii w traumie. Co do wizyt u psychologa, nie widzę w nich za bardzo sensu, tak jak mówisz
  • Odpowiedz