Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #uk

Jakie jest najtańsze auto w miarę dobre i na miasto i w trasę w UK? Honda Civic/ Mazda 3 czy coś innego? Ceny miały spaść ale dalej drogo. Ubezpieczenie 2x droższe. £800 za rok najtaniej znalazłem, rok temu £450 płaciłem
  • 11
@hidden1967 Ceny ubezpieczeń niestety podskoczyły od zeszłego roku ze względu na inflację.

Niedawno sie przeprowadziłem z Oxford do Manchester i ceny mi tak drastycznie podskoczyły że musiałem nowego ubezpieczyciela poszukać.

Że tak spytam, jakie miasto?
@Khalimowski: Tak ceny podskoczyły dla 90% społeczeństwa z różnych powodów na Reddit codziennie nowy wątek o tym powstaje, sorry nie chce zdradzać miejsca zamieszkania :) ale nie Lądek jak coś
@adamsowaanon przyczyn takiego stanu rzeczy mozna doszukiwac sie wiecej
-naprawa elektrykow nawet lekko uszkodzonych to w wiekszosci koszt polowy lub wiecej auta
-wały na ubezpieczeniach i naprawach aut premium
- odgorna chec pozbycia sie starszych aut spalinowych z drog
- inflacje stawial bym na ostatnim miejscu

Niektorzy za to samo auto na tym samym kodzie pocztowym dostali podwyzki 400%
Niektorzy za to samo auto na tym samym kodzie pocztowym dostali podwyzki 400%


@paniczhrabi: dlatego warto mieć znajomych i rodzinę w różnych postcodach w okolicy i sprawdzić gdzie najtaniej.

Ale mimo wszystko nawet z tymi podwyżkami dalej opłaca się spaliniaka niezawodnego 2014-2018, gdzie wartość nie spada tak szybko bo już wiele nie ma z czego jak się kupi np za 3-4k£ i pojeździ kilka lat
Niż śmieszne wynalazki elektryczne żeby się
@patrol798: dlatego napisałem że podrożało dla 90%. Niektórym staniało ale każdy kogo znam miał podwyżkę o co najmniej 40% i tu nie chodzi o podwyżkę jeżeli u obecnego ubezpieczyciela zostajesz bo oni prawie zawsze podwyższają (ja zmieniałem co roku) tylko nawet jak szukasz alternatywy to tak jest. No cóż tanio to już było . Jakim autem jeździsz?