Wpis z mikrobloga

#squash #tenis

Zaczęło mnie boleć ostatnio ramię. Jest jakaś dobra maść czy coś podobnego? to ewidentnie jeden mięsień od przodu. Rozgrzewam się zawsze dosyć dobrze. Gram tylko raz w tygodniu ale musze narazie przerwe zrobić bo nie chcę się załawić
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@Insiders idź do fizjo. Ja się #!$%@?łem z bólem łokcia przy wspinaniu przez rok (przechodził/wracał). Poszedłem do fizjo, diagnoza - spięte mięśnie pleców, wymasował plecy i od 8 treningów nie czuje żadnego bólu
  • Odpowiedz
  • 0
@Insiders nie mam pojęcia. Poszedłem prywatnie, mam pakiet medyczny z roboty że zwracają mi X procent kosztów to nawet nie szukałem terminie na NFZ
  • Odpowiedz
  • 1
@Insiders niestety nie. Ja miałem dwóch fizjo którzy pracują głównie ze wspinaczami - znają specyfikę ruchu, częste urazy itd. ale raz że daleko, a dwa że nie było terminów.
Znalazłem fizjo blisko, ze świetnymi opiniami i zaryzykowałem - pomogła jedna wizyta.
A przez wiele lat wspinania nauczyłem się, że jak często jak boli łokieć to problemem jest w plecach albo przedramieniu. Jak bolą plecy to możliwe że problem jest na tyłku, lepiej
  • Odpowiedz
@Insiders: ja tak miałem z łokciem. Jeden powiedział, ooo panie swuash be, tylko pływanie. A drugi ogarnięty wiedział, że nie przestanę grać, zalecił tylko aby starać się grać mniej siłowo. W końcu wszystko przeszło
  • Odpowiedz
najprsedopodniej fizjo powie Ci, żeby nie grać w squasha bo to bardzo kontuzjogenny sport.


@eXe1987: jesteś pewien, że to nie był ortopeda? W życiu nie spotkałem takiego dzbana jako fizjo a z 15 przerobiłem w swoim życiu XD
  • Odpowiedz
najprsedopodniej fizjo powie Ci, żeby nie grać w squasha bo to bardzo kontuzjogenny sport


@eXe1987: hehe ja po 5 minutach pierwszej gry w squasha w życiu skręciłam kolano i zerwałam troczki rzepki XD ale to przez to, że często potykam się o własne nogi + mam słabe kolana i wysoko położone rzepki, a to dość dynamiczny sport ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz