Wpis z mikrobloga

@francoisinho: ale że Tusk programistów pozbawił zatrudnienia to jeszcze nie słyszałem. Niebywałe ile radości może dawać wirtualna wizja obcych ludzi pozbawianych zatrudnienia, aż szkoda to odbierać autorowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rabusek szeroko pojęte IT dosyć mocno spadło, nie ma co się czarować. 2 lata temu LinkedIn miałem cały zaspamowany po kilka niezłych ofert w tygodniu, teraz kilka takich sobie ofert w miesiącu. 2 lata temu niecałe 50 na miesiąc, teraz niecałe 40 i strach ruszać temat podwyżek bo za bardzo nic lepszego na rynku i tak nie widzę.
Wiadomo że do poziomu przeciętnego wynagrodzenia czy nawet tych "15k" na szczęście daleko, ale
  • Odpowiedz
2 lata temu niecałe 50 na miesiąc, teraz niecałe 40


@wiewior_s: a ja dalej mam znajomych co ciągną 3 etaty na raz. Do końca eldorado to jeszcze kawał czasu.
  • Odpowiedz
Niebywałe ile radości może dawać wirtualna wizja obcych ludzi pozbawianych zatrudnienia, aż szkoda to odbierać autorowi


@Wap30: Ważne, że Jan Rodzeń z Klubu Księgarza sobie głupi ryj rozwalił. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@armagedon444: dać dopłatę programiście? Poprzednie rządy dawały dopłaty dla swoich tzn prostych ludzi, co mało zarabiają. Swojemu elektorstowi. Bardzo wątpię, że ktoś da dopłaty programistom. Jest to nierealne.
To zaradni ludzie, co mogą się przebranżowić bardzo szybko.
  • Odpowiedz
Bardzo wątpię, że ktoś da dopłaty programistom.


@hotdeejay: chyba nie slyszales o ryczałcie 12% dla programistów i 8.5% dla niektorych wybranych w iT xD Przy kosztach prowadzenia dzialalnosci efektywnie placisz z 12-15% razem z zusem i składką zdrowotną, gdy na uop dobijasz powyzej 30%
  • Odpowiedz
@borjaki ipbox to ciężki temat, mam znajomych którym go podważyli xD każdy w zasadzie traktuje te kasę jako taką której nie można ruszyć do po kontroli
  • Odpowiedz