Wpis z mikrobloga

Hej, w moim bloku z kartonu wszystko słychać przez kratkę wentylacyjną. Mam jedną w korytarzu i drugą w łazience. Generalnie najgorzej jest jak czasami na weekend któryś z sąsiadów organizuje posiadówę i wtedy wszystko słychać jakby siedzieli przy stole i głośno rozmawiali w moim sąsiadnim pokoju, a ja potrzebuję spać. Jak pies szczeka na parterze to u mnie na 4 piętrze słychać turbo głośno. Potrzebuję odpowiedzi na 2 pytania:
1. Czy jest na rynku jakiś "klosz" akustyczny, który mógłbym przyłożyć do kratki wentylacyjnej raz na 2 tygodnie na jedną noc? Cokolwiek polecicie w tym zakresie? Czy na te 7h, gdybym otworzył okno, i mam też tą drugą kratkę nic się nie powinno stać? Mogę też przyłożyć jakiś materiał opierając go na drabinie xd
2. Rozwiązanie trwałe, ale dłużej mi to zajmie i nie wiem czy się właściciel zgodzi, kupić jakiś tłumik i założyć do kratki, tylko jaki?

Generalnie zależy mi bardziej na opcji pierwszej.

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #remontujzwykopem #remont #budownictwo
  • 15
@famir96 nie mam ani jednej kratki w całym mieszkaniu i nic się nigdy nie działo, zaparowane okna jak więcej gotuję. Ale czym to zakrywać żeby było skuteczne to nie wiem. Oczywiście jak masz termę gazową w łazience albo kuchni to wiadomo że nie zakrywamy nawet na noc bo zapomnisz i już cie nie odratują.
@famir96:

To tylko z kratki tak slychac(pies na parterze, impreza u sasiada)? Czy przez sciany. Może zanim będziesz w coś inwestował przygotuj jakieś stare szmaty, czy folie babelkowa z paczki i włóż na próbę kiedy jest głośno. Sprawdzisz na ile się poprawia.

Może wystarczy coś takiego

https://allegro.pl/oferta/kratka-wentylacyjna-z-zaluzja-14x21-biala-021r-9640384906?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=ps&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_budownictwo_pla_pmax_ps&ev_campaign_id=17967348206&gad_source=1
@johny-kowalski: szyby, kominy wentylacyje są cześcią wspólną budynku i nie należą do Ciebie. Nie możesz wykonywać na nich żadnych prac bez zgody administratora. Po to jest potrzebna jego zgoda bo już spotykałem sie z podobnymi problemami że ludzie blokowali kratki bo mieli urojenia że słychać z nich odgłosy jakby ktoś siedział w pokoju obok Pozdrawiam
@johny-kowalski: widze że nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Możliwe że zostały użyte nieizolowane kanały wentylacyjne lub zainstalowane nieprawidłowo. Dźwięk może zostać w takim wypadku kilku krotnie wzmocniony i efekt bedziemy mnieli jak opisany wyżej.
  • 0
Dźwięk może zostać w takim wypadku kilku krotnie wzmocniony i efekt bedziemy mnieli jak opisany wyżej.

że ludzie blokowali kratki bo mieli urojenia że słychać z nich odgłosy jakby ktoś siedział w pokoju obok


@Nethiu: To urojenia czy jednak jest problem, bo sam sobie przeczysz?
@famir96: tak jak napisałem wyżej. Raz może być to spowodowane złym projektem, wykonaniem, wadliwym materiałem. Bywa też tak że ludzie są poprostu przemęczeni i słyszą coś czego nie ma. Taki problem można rozwiazać albo przez dowiedzenie się dlaczego dźwięk dochodzi do twojego lokalu albo psychiatra Pozdrawiam
@famir96: Łatwo mozezz ta kratkę ściągnąć? Jak tak to są tłumiki akustyczne które wkładasz w rurę. Podobno pomaga, będę to testował. One po prostu absorbuja cześć dźwięku ale też ograniczają przepływ. Spróbuj kiedy będzie ta impreza zatkać bardzo szczelnie cała wentylację i przetestuj czy np to pomoże. Jeśli tak to warto próbować izolować akustycznie. Administracja nic nie pomoże bo tak teraz projektuje się bloki, u mnie też dźwięk się niesie. Pytanie
  • 0
@niemodnie: Samo pudełko tak, ale tam jest jeszcze dużo elementow przymocowanych na platiskowej podkladce. Jakiś siłownik, klapka otwierająca się/zamykająca. Jedynie w tą klapkę musiałbym wepchać. Do rury bezpośrednio nie mam dostępu, musiałbym odkręcić śrubki pewnie.
@famir96: generalnie ingerowanie w sama klapkę i mechanizmy skończy się tu że wentylacja w pionie oszaleje i będzie problem, zaczną się kontrole z administracji bo ludziom będzie wiało - ciąg wsteczny albo z kolei innym przestanie w ogóle działać. U mnie tak było. Goście z firmy która montowała wentylację sami polecili te tłumiki bezpośrednio do rury i nie ingerowanie w sama kratkę. Tak jak napisałem, jak bedxie głośno to zatkaj barzzo