Wpis z mikrobloga

Mam kumpla 27lv który jest trochę autystą.
Stwierdził dziś że wyjazdy i wycieczki są bez sensu bo jeśli chcesz coś zobaczyć to możesz przecież znaleźć zdjęcie w Internecie, które często będzie lepsze niż sam widok bo pewnie zostało zrobione w ładną pogodę i przy odpowiednim świetle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#autyzm #gownowpis #podroze
  • 10
  • Odpowiedz
@brh4life: No i ma rację, zresztą ja też jestem autystą ( ͡º ͜ʖ͡º) Większości ludzi, którzy szumnie nazywają się "podróżnikami" wyszłoby na dobre jakby raz na jakiś czas uwalili się na #!$%@? w domu i coś poczytali zamiast jechać do jakiegoś kraju, którego historii nie znają cykać fotki jakichś zabytków i szwendać się po turystycznej strefie stolicy.
  • Odpowiedz
@brh4life: @Pandillero @tang64 , no nie bardzo. Polecam wyjść na zewnątrz w pełni księżyca, chwilę go popodziwiać na niebie, a później zrobić fotkę i przyjrzeć się jej. Żadna fotografia nie jest w stanie oddać rzeczywistego obrazu. Fotki pięknych miejsc mogę sobie beznamiętnie przewijać, ale na żywo ma się wrażenie niemożności nasycenia się danym widokiem. Pomijam już zupełnie inną percepcję, gdy pod stopami ma się piasek, w uszach szum morza, a na
  • Odpowiedz
@kishibashi: na autystów to nie działa. You have no power here. Podróże oznaczają konieczność przyzwyczajania się do nowego miejsca (dyskomfort), próbowania nowych rzeczy (dyskomfort) i użerania się z nowymi ludźmi (dyskomfort). Zdjęcia w internecie mogę sobie pooglądać w miłej, niestresującej atmosferze w domku. Rozumiem, że większość osób to jara, ale autystów nie za bardzo. Nawet jak coś takiego nas jara, to szybko zaczyna męczyć
  • Odpowiedz
  • 0
@tang64: Dzięki za wytłumaczenie, to by się nawet zgadzało z tym kumplem. Kiedyś dał się namówić na wyjazd w góry i przez 3 dni marudził że musi spać w "innym" łóżku niż swoje
  • Odpowiedz
@tang64: wiem, ale tłumaczę dlaczego postrzeganie podróży przez autystów nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Większość ludzi jest jednak neurotypowa i to tacy ludzie przede wszystkim podróżują.
  • Odpowiedz
@kishibashi: po prostu przykładamy inną wagę niż Wy, dla was coś jest drobną niedogodnością, a dla nas dużą. Lubimy i cenimy inne rzeczy, po prostu. Jedno i drugie to rzeczywistość
  • Odpowiedz
@brh4life: no tak, bo to jest niedogodność i widocznie inne zalety wyjazdu były zbyt małe żeby o tym zapomnieć. Ja też nie lubię spać w nieswoim łóżku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz