Wpis z mikrobloga

Mirki z #komorka #plus #iplus #nakarte
Nie mailem@od lat telefonu na kartę, więc trochę się gubię w tych doładowaniach. Musiałem kupić kartę plusa bo tylko on ma zasięg w miejscu w którym potrzebuje netu. No i mama kartę, mialem@jakieś tam 15gb netu na starcie, dziś coś tam przyszedl@sms że jutro stracę ważność jak nie doładuje.
No to doładowałem za 30zl i mam 25gb co jak dla mnie aż za dużo, ale ważność tylko na miesiąc a na koncie wisi 30zl
Więc jak to za miesiąc skończy mi się ważność i 30zl pójdzie w pindu? Jak zrobić aby ważność była przynajmniej na 6 miesięcy i doładować netu ile się chce?
  • 11
@muak47: W ofertach na kartę jest coś takiego jak:
- saldo zł - zgormadzona z doładowań (rzadziej też z promocji) kwota wyrażona w zł, którą można wykorzystać na wysłkę SMS/MMS, połączenia telefonicznie i (nie polecam, bo w przeliczeniu cena jest horrendalnie wysoka) internet mobilny; co istotne - z tych środków można wykupić pakiety (minut, wiadomości, GB internetu mobilnego i wszelkie inne),
- saldo zł - zgormadzona z doładowań (rzadziej też z
@muak47: W skrócie, zgodnie https://www.plus.pl/telefon-na-karte

Jeśli chcesz skorzystać z pakietu nolimit tego za 30zł na 30 dni:
1. Aktywuj promocję 1500 GB kodem *136*11*1500#
2. Aktywuj promocję "4 doładowania i gratis" START na numer 8844 (o ile dobrze rozumiem co 5 doładowanie będziesz mieć gratis, usługa bezpłatna, więc można aktywować)
3. Doładuj konto za 31 zł (dostaniesz przy tym 15 GB do wykorzystania na 30 dni)
4. Aktywuj pakiet
  • 0
@mp107: ja #!$%@?ę, już chyba promem kosmicznym prościej stresować niż plusem. Czyli wychodzi, kup pan abonament i miejnw dupie akrobacje przy SMS.
Ni #!$%@? dalej nie wiem jak mieć konto ważne min 6 miesięcy i doładowywać net jak będzie bliski wyczerpaniu
@muak47:

Ni #!$%@? dalej nie wiem jak mieć konto ważne min 6 miesięcy


Kopiuj-wklej z podlinkowanej strony...

Jak przedłużyć ważność konta o rok?

Upewnij się, że na koncie masz min. 30 zł. Jeśli nie, doładuj konto.

Wyślij SMS na nr 80009 o treści 365.

Zostanie pobrana opłata 29 zł za usługę, a ważność konta zostanie przedłużona o 365 dni.


#!$%@?ąc od tego, że nie wiem, po co Ci on potrzebny skoro
  • 0
@mp107: mam tą pakę, ale serio nie ogarniam. Jest tam milion opcji i żadna nie jest wytłumaczona normalnie.
Chyba przespałem ostatnie 10lat
@muak47: W ostatnich ~10 latach - właśnie dla uproszczenia obsługi (ale też i podniesienia zysków operatorów) - wprowadzono "pakiety nolimit", w ramach których za jedną opłatę (np. 30 zł) aktywowane są jednocześnie nielimitowane rozmowy, SMS-y i jakiś pakietu internetu mobilnego. Właśnie po to, by nie musieć aktywować i pilnować stanu (środków, daty ważności) oddzielnych pakietu rozmów, pakietu SMS-ów i pakietu internetu mobilnego. Do tego można dodatkowo zakupić pakiet internetu, ale jeśli
  • 0
@mp107 to nie ma sensu, jeśli chialbym 6 abonament aby płacić co miesiąc to bym wziął abonamamnt a nie na kartę.
Potrzebuje plusa bo mam w jednym miejscu tylko zasięg, karta ma być do tabletu tylko do internetu
Potrzebuje plusa bo mam w jednym miejscu tylko zasięg, karta ma być do tabletu tylko do internetu


@muak47: A, to wiele zmienia. Trzeba było tak od razu. 😄

A na jak długo potrzebny Ci ten internet z Plusa? Jednorazowo na jakiś czas (np. tydzień czy miesiąc na wakacjach), czy raczej przez dłuższy czas?

Pytam, bo w zależności od odpowiedzi inne rozwiązanie może okazać się najlepsze.
@muak47: Miałem z tyłu głowy to, że operatorzy obecnie "biją się", dając bezpłatne pakiety bezpośrednio po aktywacji startera i chcąc korzystać z internetu mobilnego w określonym miejscu wystarczy aktywować taki starter, by - w najlepszym wypadku - otrzymać te 200 czy 400 GB za 5 zł (koszt startera) na 14 dni (30 dni ważności pakietu, ale ważność konta startera na połączenia wychodzące to 14 dni).

W przeciwnym wypadku pozostaje to, co