Wpis z mikrobloga

Czy może mi ktoś wyjaśnić na jakiej podstawie twierdzi się, że #rolnicy są za PIS-em i głosowali na pis skoro #wybory są TAJNE. Od razu zaznaczam, że jeśli na podstawie ankiet i statystyk robionych prze jakieś gownofirmy to jest to wielka manipulacja. Jeśli ktoś poda argument, że pis ma największe poparcie w okręgach wiejskich to też jest to nietrafiony argument. Na wsiach jest garstka rolników, większość to ludzie niezwiązani z rolnictwem i w większości starzy oraz tzw. patologia wiejska w dawnych popegerowskich wiochach. Rolnicy nie lubią pisu, przypomnijcie sobie piątkę kaczyńskiego. #strajk #polska #polityka
  • 17
Czy może mi ktoś wyjaśnić na jakiej podstawie twierdzi się, że #rolnicy są za PIS-em i głosowali na pis skoro #wybory są TAJNE. Od razu zaznaczam, że jeśli na podstawie ankiet i statystyk robionych prze jakieś gownofirmy to jest to wielka manipulacja.


@GilbertusAlbans: krytukujesz badanie na próbie 100 tysięcy osób a w zamian dajesz swoje niezweryfikowane tezy xddd
@tomasz-kalucki: jestem ze wsi i jestem rolnikiem, który zna bardzo dużo rolników i jest tam bardzo mały odsetek zwolenników pisu, poza tym nie nikt nigdy nie ankietował i ciekaw jestem jak wygląda to robienie statystyk, ale oczywiście wykopki z piwnicy wszędzie były i wszystko widziały i potrafią wszystko uzasadnić/ wyjaśnić/ uargumentować
@GilbertusAlbans: tworzone są modele statystyczne i z wyborów na wybory są one coraz dokładniejsze. To że w Twoim otoczeniu jest mało osób za PiS, to chwała Bogu, ale zauważ że najczęściej otaczamy się osobami o podobnych poglądach, systemie wartości itp. Sondażownie robią ankiety w całym kraju w reprezentatywnych okręgach, które są obserwowane od wielu lat