Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, kto ma racje: najemca, czy wynajmujący?

Rok temu podpisałem umowe o najmie kawalerki. Zapłaciłem czynsz plus kaucje. Na pokwitowaniu za kaucje, właściciel napisał "kaucja = czynsz luty 2024", czyli kaucja miała być ostatnim czynszem..

W styczniu przedłużyliśmy umowe. Dostałem aneks do umowy, że strony przedłużają umowe o rok, do 2025 roku, na starych zasadach.

W lutym dostałem SMS od właściciela, że nie dostał czynszu. Wysłałem mu potwierdzenie w formie zdjęcia, pokwitowanie pobrania kaucji z dopiskiem "kaucja = czynsz luty 2024". On twierdzi, że to tak nie działa i z umowy wynika co innego, że on musi mieć kaucje. Odpowiadam, że dostał przecież i ona zmieniła się w czynsz zgodnie z pokwitowaniem. Uważa, że i tak musze mu wpłacić czynsz za luty albo dać kaucje. Odpowiadam, że z jakiej paki skoro kaucje dostał, wykorzystał ją w taki sposób jak wykorzystał, czyli stała się czynszem za luty 2024. Nie mogę mu wpłacić drugiego czynszu za ten sam miesiąc. A w aneksie nie pisze nic o nowej kaucji.

Kto ma racje i jak się bronić?

#nieruchomosci #prawo #mieszkanie #wynajem #najem #



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Chinczyk normalny zapis, że czynsz już łącznie z opłatami płatność do 10 dnia każdego miesiąca

@PanKapibara ja widzę to tak, że dostał kaucje, nie ma nigdzie napisane, że musi dostać nową. Sam zdecydował, że kaucja jest czynszem za ostatni miesiąc. Kaucja została wypłacona, to jego decyzja była co z nią robi