Wpis z mikrobloga

Cześć, remontuję kuchnię w kupionym ostatnio mieszkaniu i chciałem założyć kuchnię indukcyjną tylko mam taki problem, że nie widzę nigdzie wyprowadzonego zasilania trójfazowego. W skrzynce z bezpiecznikami jest 40A 400V więc domyślam się, że gdzieś musi być ono wyprowadzone. Podczas poszukiwań w kuchni znalazłem wystający gruby czerwony przewód ze ściany i zastanawiam się co to może być, może ktoś ma pomysł? Sprawdzając próbówką nie ma na nim prądu.
Przewody są prowadzone wszędzie bez puszkowo i nie bardzo wiem jak się zabrać za szukanie tego układu trójfazowego, może ktoś coś doradzi?
Budynek jest z 2009 roku więc zakładam, że powinno gdzieś ono być wyprowadzone ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#elektryka
morfeuszNo1 - Cześć, remontuję kuchnię w kupionym ostatnio mieszkaniu i chciałem zało...

źródło: IMG20240214120845

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@morfeuszNo1: w takim razie wygląda na to, że są to kabelki pod zabawki hydraulika. Zerknij do skrzynki z przyłączem wody i ogrzewania (lub tam gdzie masz liczniki) czy tych przewodów nie ma.
  • Odpowiedz
@morfeuszNo1: no czerwony jest tam jako ochronny puszczony, wiadomo. Co do lokalizacji to szukałbym w okolicach mebli jakiegoś dekielka od puszki, pod którym są schowane przewody lub bardziej prawdopodobne czegoś co jest pod to podłączone gdzie indziej bo skoro są przewody i eska w górze to raczej coś na tym chodzi.
  • Odpowiedz
@morfeuszNo1: jeszcze jest trzecia opcja, że ktoś wykorzystał to jako gniazdko i w którymś gniazdku są podpięte 3 żyły a dwie luzem. Także ewentualnie ściągaj gniazdka i szukaj pięciożyłowego przewodu
  • Odpowiedz
@morfeuszNo1: ten czerwony to jest typowy wielopar stosowany np w systemach ppoz i za cholerę nie wiem po co został pociągnięty do miejsc w których masz "wodę". Może faktycznie ma robić za PE ale to by było w #!$%@? głupie.
  • Odpowiedz