Wpis z mikrobloga

  • 0
@Kearnage: rozpatrywanie obecnej sytuacji w kategoriach rozstrzygnięć militarnych, lub lewarowania cudzej pozycji negocjacyjnej naszą gotowością do wojny nie jest kompletnie w naszym interesie, szczególnie mając za sobą dysfunkcyjny sojusz bez pokrycia
  • Odpowiedz
Posłuchajcie, też gościu dobrze mówi, też prawda - ciekawe komu zależy na tym ciągłym straszeniu nas wojną. Myślę że to niekoniecznie Rosja


@aa-aa: Tu chodzi o to że Rosja może wygrać - wtedy może zacząć dość szybko kolejną wojnę. Nie wiadomo na ile jest to prawdopodobne (pewnie mało) ale trzeba się przygotować na taki scenariusz. Tacy jak on nie wierzyli też w pełnoskalową agresję rosji w 2022.
"Ja tego nie widzę"
  • Odpowiedz
  • 0
@Mitur: i właśnie dlatego trzeba to rozstrzygnąć pokojowo zamiast machać szabelką i zostać z gołą dupą do wiatru
  • Odpowiedz
@aa-aa: "Putin nie rozpocznie wojny" Ile ja widzialem takich wpisow nie tylko tych wykopowych "ekspertow" ale rowniez doktorow,analitykow ludzi uczonych ktorzy przed 24 lutego i na godziny nawet przed Nim mowili ze zadnej wojny nie bedzie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Dlatego wiem ze w ówczesnym swiecie wszystko jest mozliwe, a wiec chcesz
  • Odpowiedz
@aa-aa: Beka z wykopków co myślą że w XXI wieku w Europie Rosja rozpocznie jakąś wojnę xD Że wjadą czołgami wyszczelą rakietami i będzie ratata dudududu bum bum xdd pelikany wszystko łykną w tej nagonce mass mediów i rusofobii
  • Odpowiedz
  • 0
@robertkk: zgadza się, z tym że potrzeba negocjacji z ruskimi nie oznacza żadnej wojny, olewanie ruskich, ta cała polityka USA polegająca na olewaniu ruskich i ich - z naszego punktu widzenia irracjonalnych - obaw skończyła się tym czym widać
  • Odpowiedz
@fajnopolakgej: przecież zachód i tak wroci z nimi do interesów obecnie transportowane są do rosji towary z europy przez chiny czy kazachstan. Nie twierdze, że nie należy wspierac ukrainy ale bądźmy realistami Rosja zawsze będzie ważnym graczem na rynkach światowych
  • Odpowiedz
@aa-aa z kręgów PSLowskich, związanych z Kosiniakiem wiem że sytuacja jest bardzo poważna. Nie przez przypadek Biden wzywa Tuska i Dudę bo chcę żeby doszło to do całej naszej klasy politycznej.
  • Odpowiedz
z kręgów PSLowskich, związanych z Kosiniakiem wiem że sytuacja jest bardzo poważna. Nie przez przypadek Biden wzywa Tuska i Dudę bo chcę żeby doszło to do całej naszej klasy politycznej.


@grek_zorba: Rozwiniesz?

Putin nie rozpocznie wojny" Ile ja widzialem takich wpisow nie tylko tych wykopowych "ekspertow" ale rowniez doktorow,analitykow ludzi uczonych ktorzy przed 24 lutego i na godziny nawet przed Nim mowili ze zadnej wojny nie bedzie ( ͡°(
  • Odpowiedz
@GhostTrick: sojusz jako wysokie prawdopodobieństwo oceniał kolejne kroki względem krajów flanki takich jak Estonia czy Polska w przypadku sukcesu na Ukrainie. Ten temat upadł ale przy ostatnich sukcesach Rosjan, nastrojach w Europie i sytuacji w Stanach wraca to prawdopodobieństwo do podobnego poziomu jak w lutym 2022. Tworzy się bardzo dobra okazja do zrealizowania przez Rosję swoich celów na Ukrainie, a rykoszetem dostaniemy my i kraje bałtyckie żeby do reszty wyizolować Ukrainę
  • Odpowiedz