Wpis z mikrobloga

@excavations: Wydaje mi się, że są bezpieczniejsze przez to, że kupujesz danej firmy z certyfikacją LBMA więc są mniejsze szanse na podróbki i większe na łatwiejszą sprzedaż później.

//edit zwłaszcza, że niektóre mennica oferują gwarancje skupu.
  • Odpowiedz
@excavations: Dla takich osób właśnie są ETF-y, kupujesz np 500 największych firm USA w jednym instrumencie.
Nie musisz się znać, zarabiasz na tym że gospodarka się cały czas rozwija.
ETF na sp500 etf kupisz u każdego maklera w Polsce.

Na cały świat kupisz w XTB, bosbank, MBANK.
  • Odpowiedz
@excavations: Kupuj kurszec, wyłączą internet i twoje internetowe pieniądze pójdą się #!$%@?ć razem z tymi giełdami.
Tylko, że jak masz się zamiar bawić w złoto to minimum 5-10lat.
  • Odpowiedz
  • 0
@n0xx Daleki jestem od wszelkich spiskowych teorii ale słyszałem już opinię o tym że wyłączają prąd i wszystkie giełdy, krypto i pieniądz elektroniczny przestaje istnieć. Złoto co najmniej kilka-kilkanascie lat aż dzieciak będzie dorosły.
  • Odpowiedz
Daleki jestem od wszelkich spiskowych teorii


@excavations: Ja może trochę bliżej ale sam ostatnio interesowałem się w co mógłbym zainwestować pieniądze i wyszło, że najbardziej pasuje mi kruszec. Kupuje i mam z głowy, nie muszę się orientować na giełdach, nie muszę znać spółek, nie muszę się nigdzie rejestrować. Kupować można anonimowo - poniżej 10 000 euro za płatność gotówką na miejscu nie mają prawa sprawdzać twojego dowodu i muszą zaufać ci
  • Odpowiedz
@excavations: Wiesz, to już kwestia zaufania do systemu, że tak powiem.
Nie wiesz kto w mennicy pracuje i nie wiesz czy przypadkiem ten ktoś nie pożyczy komuś twoich danych i nie zrobią sobie wycieczki do twojego domu/mieszkania w celu zabrania tych monet w trakcie twojego urlopu z rodziną na wakacjach....
  • Odpowiedz
@excavations: Ogólnie im mniej osób wie o twoim zakupie tym lepiej. Jedna zaufana osoba, która o tym może wiedzieć to według mnie maksimum o ile oczywiście taką się posiada.

Posłucham sobie tego typa dzisiaj - dzięki za linka.
  • Odpowiedz
@excavations: Wrzuć mu to na obligacje. Rodzinne mają lepsze warunki. Jak ze złotem trafisz w górkę to będziesz 10 lat czekał, żeby wyjść na 0 oczywiście - inflacja. patrz kurs 2011 i 2020r.
  • Odpowiedz