Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was mieszka nad lokalem usługowym? Sklep spożywczy, Żabka etc? Mówię o nowym budownictwie. Jak to jest z hałasem, uciążliwością? Mowa o małym mieście pod Warszawą, boczna ulicy, mało pieszych bo zabudowa głownie jednorodzinna #nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 14
  • Odpowiedz
@sir_dobo: W Polsce ciężko mieć pod sobą mieszkanie z małymi dziećmi, a co dopiero lokal usługowy. Normy to fikcja (polecam sprawdzić na sobie jaki hałas jest dozwolony), nie ma też za bardzo skutecznych instytucji w tym temacie.
  • Odpowiedz
@sir_dobo: no zastanów się. Kupujesz rano fajki w sklepie, wychodzisz i odpalasz. Kupujesz z ziomkami alko po 22, krzyczysz żeby wziąć Ci piwo, w międzyczasie dyskutujesz głośno pod sklepem. Pewnie że to uciążliwe od wiosny do jesieni. Jeżeli to pierwsze piętro bym nie kupił. Ale Polakom już suterena czy 5. piętro bez windy pasuje więc sklep to pikuś.
  • Odpowiedz
@jacos911:

i to jest dziwne, wszyscy narzekaja na halas w nowym budynku, a nikt nie robi mieszkan w standardzie biurowym. To jakas technoilogia z kosmosu czy co? Czy ktokolwiek kiedykolwiek cokolwiek slysza bedac w biurze?.... pietro wyzej ludzie moga rzuac w siebei krzeslami i drzec ryja na maksa - nic nie slychac.... przez okno?.... tez nic.... czyli ze - to mozliwe zeby zrobic tak zeby bylo dobrze. ALE PO CO? jak
  • Odpowiedz
@sir_dobo: Jeśli piętro nad samym lokalem usługowym to raczej nieciekawie. Na pewno będzie to przeszkadzać - dostawy, kurierzy, zamykanie i otwierane drzwi itd.
  • Odpowiedz
@del855: Myślę, że problemem są normy i to że ludzie nie zdają sobie sprawy, jakie one są nieżyciowe. Jak ktoś kupuje mieszkanie to nie zakłada od razu, że musi znać się na normach hałasu, ale w Polsce trzeba znać się na wszystkim.
  • Odpowiedz
Myślę, że problemem są normy i to że ludzie nie zdają sobie sprawy, jakie one są nieżyciowe. Jak ktoś kupuje mieszkanie to nie zakłada od razu, że musi znać się na normach hałasu, ale w Polsce trzeba znać się na wszystkim.


jak ja ide ogaldac blizniaka/szereg to biore mobilny glosnik i mowie zeby mial klucz od loklu obok - puszczam glosno muzyke i wracam "do siebie" slucham jak tam projekt akustyki wyszeld
  • Odpowiedz
  • 0
@del855: dobre :) myślisz że wyciszenie matą/innymi sposobami podłogi podwyższy komfort? Akurat mieszkanie jest tak ułożone że sypialnie są nad punktem usługowym. Balkon wychodzi na drugą stronę, ale pod balkonem jest wejście do magazynu/schowku punktu usługowego. Punkt usługowy ma łącznie ~120 metrów więc nawet nie mały sklep :/
  • Odpowiedz
  • 1
@sir_dobo

Mieszkania przewaliny temat, mieszkałem w ramie H nowy budynek to była tragedia, ale u szwagra niby tak samo a niewiele słychać - moze same nerdy w słuchawkach siedzA... Nie wiem.

Za to wiem, bez takiego testu nic bym nie kupił, więc jak ktoś mieszkania obaoda to trudno - grzecznie poprosić sąsiada o 2 min jego czasu i hałasu i tyle... I też się nauczyłem że szeregi na jednej płycie to w
  • Odpowiedz
@sir_dobo: Żabka to chyba jedna z najgorszych rzeczy, którą można mieć pod sobą. Nie otworzysz nawet okna, bo będziesz słyszał hałasy z zewnątrz. Do tego szczekające uwiązane pod sklepem psy, smród fajek, potencjalne libacje (lub przynajmniej pijani ludzie przychodzący po alko)
Dodatkowo jeśli konstrukcja jest spieprzona, to maty wyciszające itp niewiele Ci dadzą w kontekście hałasów z samego lokalu zlokalizowanego pod Tobą. Możesz o tym poczytać - wielu ludzi mających problem
  • Odpowiedz
  • 1
Dziękuję wam za komentarze, trochę przykro ale chyba będzie trzeba to odpuścić. Nie wyobrażam sobie dostawy o 6:00 jak ktoś szura paleciakiem pod sypialnią a obok robiona jest „małpka na szybko”…
  • Odpowiedz
@sir_dobo:

To zależy od budownictwa. Byłem w jednym mieszkaniu nad żabką i nic nie słychać. Gorzej jakby to była jakaś gastronomia.

I też kwestia czy ten sklep odgrywa rolę centrum lokalnego ;⁠)
  • Odpowiedz
@sir_dobo: nie polecam, mieszkałem nad usługowym - zrobili pralnie i to była masakra. deweloper Okam. z relacji ludzi którzy mieszkali nad Żabką w różnych blokach, często był cyrk, stukot walenie obcasami, wibracje z lodówek itp itd...

jeśli lokalizacja jest dobra, to często buduje się usługowe a na 1 piętrze biura, i wtedy mieszkanie nad takim biurem zazwyczaj jest już bezproblemowe
  • Odpowiedz