Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W mieszkaniu od dewelopera mam skrzynkę teletechniczną w korytarzu i z niej poprowadzony kabel do TV i Internetu do salonu. Budowlaniec pociągnął mi też kabel (FTP cat. 6) do pokoju, w którym chcę podłączyć komputer. Generalnie wszystko inne zrobił dobrze (choć drogo xD), ale nowopołożony kabel (idący od skrzynki do tego pokoju) z obu stron wystaje goły - to znaczy w skrzynce jest końcówka kabla, a w pokoju ze ściany (z gniazdka sieciowego) też wystaje 20 cm kabla. W oby wypadkach jest to sama skrętka - bez końcówki do wsadzenia w modem, który znajdzie się w skrzynce, i bez "zagnieżdżenia" jej w gniazdku w pokoju.
Mówi, że tak ma być, a resztę zrobi dostawca neta. Prawda to? Z jednej strony nie bardzo widzę, jak technik UPC czy innej Vectry będzie mi podłączał skrętkę do gniazdka sieciowego, z drugiej - budowlaniec jest generalnie w porządku i wątpię, by wprost mnie okłamywał.
Tak, wiem, że podłączenie tego samemu nie jest jakąś filozofią, ale nie uśmiecha mi się kupowanie do tego narzędzi i rozkminianie, czy mam podłączać według standardu A czy B.
Pewnie pomieszałem terminologię, ale to jednak nie elektroda, a ja nie robię w IT ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mieszkaniedeweloperskie #siecikomputerowe #remontujzwykopem #ethernet #rj45 #internet



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: generalnie zrób to zanim odbierzesz prace od budowlanca bo #!$%@? wie czy ten kabel dobrze polozyl, czy gdzies nie przecial itd. zrób gniazdko, wtyk, a potem sprawdz jakość transmisji przez ten kabel
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Budowlaniec to i tak fajnie, że Ci przewody pociągnął, bo to powinien robić albo elektromonter.Jak masz przygotowany otwór na gniazdo RJ, to kup to gniazdo w odpowiednim standardzie (kompletne) i tyle. Z drugiej strony (w skrzynce) zapewne wystarczy sam wtyk, no on idzie do switcha w routerze.
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim obawiam się, że jest #!$%@?. Operator w skrzynce zamontuje pewnie jakiegoś taniego Switcha albo połączy swoj kabel z twoim a na jego końcu da router. Czyli w tym przypadku możesz wybrać neta przy tv lub neta w pokoju. Trzeba było kabel z pokoju zakończyć przy tv i jakby tam był router to rozdzielałby na WiFi, na tg i pokój. W ogóle coś mi się tu nie klei bo w nowym budownictwie
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Strigiformesman: dzięki, czteropaka na pewno nie będę skąpił.
@Hatsune_Kitku mówiąc gniazdo sieciowe masz na myśli takie coś: https://www.kontakt-simon.com.pl/pl/Katalog/1038/1246/12143,C51.01_11.html ? Bo to mam w ścianie w pokoju i z niego wystaje kabel (a ściślej dwa, bo mam gniazdo podwójne).
@ZaQ_1 to samo pytanie :D
@Wychwalany no właśnie nie bardzo mam możliwość - pracuję za granicą, na miejscu byłem w weekend i jestem już po umownej dacie rozliczenia
  • Odpowiedz