Wpis z mikrobloga

Ja jestem za tym aby NATO wjechało na pełnej na ukraine. Koniec siedzenia sobie i leżenia na pryczy. Jeśli ktoś odmówi udziału, nawet jeśli zbliża się do emerytury, powinien ponieść konsekwencje finansowe, na przykład w postaci obniżenia wypłaty emerytury np o - 50%. Lezec na pryczy i w #!$%@? grac to fajnie, ale jak zaczyna sie akcja wojskowa na grubo to nagle niezdolnosc i lewe L4. Ci ludzi podpisywali i składali przysiegi nie na lezenie na pryczy tylko #!$%@? sie pociskami, nozami, bombami i giniecie w mękach. #ukraina #wojna
  • 24
@TenXen47: ech bo to takie proste xD eyslijmy wojsko i już
Dobrze że nie jesteśmy powiązani traktatami i sojuszami jak NATO czy UE, którzy także mają wpływ na to co robimy, a nasi sojusznicy coraz mniej chętnie wspierają ua nawet pieniędzmi i bronią,a co dopiero nagle wyślą wojsko, do pierwszej od 80lat sytuacji że naprzeciwko siebie staną bezpośrednio siły NATO (skrót myślowy)i rosji

Dwa dużo lepsze jest wzmocnienie wschodniej flanki i
@HHokuss: tak tak zostać glupkiem jakiego Jankesowo zaczyna szukać aby dalej bic sie z moskwą nie swoimi rękami i naobiecywać mu gruszki na wierzbie, a jak nie wyjdzie no to spierd*lamy. Ukraine należy nadal wspierać i ewentualnie przeprowadzić mobilizacje tych w europie nie po to powstaje centrum ukraina-nato w polsce
za kreski na mapie


@imargam_2137 nie kreski na mapie, tylko ruski mir.

Kto zna historię, to wie jak wyglądało zwierzchnictwo ruskich nad Polską. Obok ich wojsko pilnowało, żeby było po ich myśli

A jak wygląda po ich myśli to wiesz. Jeśli nie, to możesz przeprowadzić się do Rosji.

@CorniShon007 lepiej walczyć za swój kraj na czyimś terytorium niż na swoim.

Oczywiście nadal jest nadzieja, że nie trzeba będzie nigdzie.

@HHokuss z jednej
Czemu mi nie płacą w czasie pokoju jak żołnierzom jak mam walczyć w czasie wojny?


@imargam_2137 żołnierzom płacą za to, żeby się szkoli. Na komercyjnym rynku nie ma to żadnej wartości. Ty możesz normalnie pracować i zarabiać w gospodarce.

Jeśli przyjdzie wojna, to państwo nie ma wyboru i wszyscy muszą walczyć. Bez tego nie miałoby sensu istnienie państwa. Zostałoby wchłonięte przez inne, które ma takie praktyki. Historyczne takie państwa już nie istnieją,
@HHokuss Zamiast bezpośredniego angażowania się w wojnę wolałbym prawdziwy lend lease. Nie to gówno które teraz idzie na Ukrainę bo większą pomóc to dostawał pieprzony Afganistan na walkę z Talibami tylko rzeczywiście pomóc w stylu 5% PKB na zbrojenia i zbroimy ukrow tak by #!$%@? ruskim. Taki wydatek na 1-2 lata dla zachodu to nie jest nic poważnego ( na socjal PiS co roju więcej dajemy) a byśmy wyeliminowali ruskie zagrożenie na