Wpis z mikrobloga

Rosyjska propaganda odniosła sukces. Wczoraj, gdy zwyczajnie wyraziłem moje OBAWY, że PL chce się dołączyć do wojny, zostałem oczywiście zwyzywany od onuc, przydatnych debili no i ze względu na awatar (który mam od 5-6 lat) zlany. A o wojnie nie pisałem od miesięcy, nie mój temat. Minęło parę godzin i usłyszeliśmy od Dudy, że w sumie to rozmawiali o tym, a Macron powiedział wprost - pomysł jest, wczoraj nie było zgody ale nie można wykluczać (tj. będziemy lobbować/wymuszać). W Polsce głosy rządzących chyba jasno pokazują, że my chcemy do wojny wejść. Powoli geopolitycy zaczynają nas przekonywać do takiego rozwiązania: https://twitter.com/KWojczal/status/1762257901354127372 a minęło raptem 2-3 dni odkąd pomysł lata oficjalnie w przestrzeni publicznej. Minie miesiąc debat na ten temat, przekona się część społeczeństwa (które i tak nie pójdzie na wojnę bo to kobiety i starcy) i będzie można wchodzić z relatywnym poparciem społecznym. ¯\(ツ)/¯

Ale na wykopie ani słowa, boś ruską onucą.

#wojna #ukraina #rosja
SRzeyamlon - Rosyjska propaganda odniosła sukces. Wczoraj, gdy zwyczajnie wyraziłem m...

źródło: czy-te-ruskie-onuce-ktore-wszedzie-widzisz-sa-teraz-w-tym-pokoju

Pobierz
  • 26
: łatwo ci mówić jako bezdzietna (tak zakładam) różowa. W takim razie skoro tak chcesz powstrzymać rosyjski imperializm, dlaczego nie zaciągniesz się do ukraińskiej armii?


@hub_bub: Bo mam zobowiązania w kraju? Kredyty do spłacenia? Wpłacam pieniądze na ukraińską armię i będę walczyć jeśli będzie trzeba zamiast szerzyć putinowską i prorosyjską propagandę o konieczności chowania głowy w piasek to może pan Putin nic nam nie zrobi.
@pianinka: ok ty masz zobowiązania wobec kraju ja mam zobowiązania wobec swojej rodziny. Mamy inne priorytety po prostu ¯\(ツ)/¯
wiesz kiedyś jak nie miałem dzieci, też planowałem że gdyby zaczął się konflikt na terenie polski to zaciągnę się do wojska