Wpis z mikrobloga

@marcez: Stety-niestety jest praktycznie zerowa szansa na to że NATO po prostu przyjdzie i zaora ruskich w Ukrainie. Możliwe jest ewentualnie jakieś zabezpieczenie tych nieaktywnych odcinków frontu i uwolnienie stamtąd wojsk Ukraińskich. I dopiero wtedy, jak ruskom coś do głowy strzeli to będzie operacja "finding out".
via Android
  • 0
@Iskaryota Ukraincy zdobyli tyle ruskiego sprzętu, że kacapska opl jest już dawno rozpracowana. Rakiety będą w nią wchodzić jak w masło.
  • 0
OPL przeciwnika w tym czasie wali konia xD


@Iskaryota: Oglądałem ze dwa lata temu może symulację ewentualnego starcia NATO vs. Rosja właśnie w przestrzeni powietrznej biorąc pod uwagę zasięgi samolotów/amunicji, radary, opl itd. Ruski leżeli i kwiczeli. Jest przepaść technologiczna. Aż muszę to znowu znaleźć.
@marcez: a to jak rozumiem Twoim zdaniem front ukraiński to jest jakos odizolowany od reszty globu tak? To jakieś osobne universum czy jak to sobie wyobrażasz? Rozwalamy ruski sprzęt tam a Rosjanie stwierdzają że no trudno, to tylko tam z NATO konflikt a nie całościowo?
@marcez: a skąd ja mam wiedzieć xD
Decydenci w NATO z pewnością wiedzą lepiej ode mnie.
Zresztą jakie sily w sensie jakim? Ilość? Sprzęt? Czy rodzaj? Bo zdaje się posiadanie pewnego rodzaju sił zbrojnych przez Rosjan jest największym problemem w kwestii zaorania im tego #!$%@? i obsiania pokrzywą.
  • 0
@Iskaryota Ukraincy zdobyli tyle ruskiego sprzętu, że kacapska opl jest już dawno rozpracowana. Rakiety będą w nią wchodzić jak w masło.


@marcez: No nie wiem, co prawda informacje z Ukrainy przechodzą przez propagandę z obu stron, ale nigdy otwarcie nie mówiło się o zniszczeniu rosyjskiej OPL, nie mówiąc już o odzyskaniu przewagi powietrznej. To chyba trzyma Ukraińców przed swobodnym używaniem pozostałości lotnictwa.

Rosja właśnie w przestrzeni powietrznej biorąc pod uwagę zasięgi
Iskaryota - >@Iskaryota Ukraincy zdobyli tyle ruskiego sprzętu, że kacapska opl jest ...
@marcez: coś o tym słyszałem, choć to nie było tak, że zniszczyli jakąś tam część całego systemu, a nie zneutralizowali cały system? Bo to jednak system mobilny złożony z kilku wozów. Tak po prostu go zniszczyć, by nie mógł kompletnie działać, albo by nie dało się przywrócić jego stanu operacyjnego w krótkim czasie, to raczej ciężko przy obecnych możliwościach lotniczych Ukrainy.