Wpis z mikrobloga

Czołem mircy,
Zbieram się do zakupu nowych słuchawek do odsłuchu plików i streamów w wysokiej rozdzielczości (hi-res).
Niestety, ze względu na to, że najbliższy sensowny sklep audio jest jakoś 2h podróży pociągiem ode mnie, szukam jakiegoś sklepu online gdzie bez problemu będę mógł odesłać nawet otwarty sprzęt.
Również prosiłbym o polecenie jakiegoś zestawu słuchawki + combo dac/amp, ew jakieś słuchawki bt do około 2000. Jeśli będzie warto to mogę troszeczkę dopłacić.
Wymagania:
-ergonomiczne (będą używane wiele godzin dziennie)
-złożony, nisko schodzący i nie wylewający się na inne pasma bass
-Fajnie jakby brzmienie też było dosyć detaliczne.

#sluchawki #audiofile #audio #wzmacniaczesluchawkowe #hiresaudio
  • 18
  • Odpowiedz
@potok555: zacznij najpierw od podstaw, chyba nie myślisz, że będziesz tych słuchawek używał z komputerem/odtwarzaczem podpiętym do zwyczajnego domowego gniazdka zwyczajnym kablem zasilającym?
  • Odpowiedz
@potok555: fiio k7 to bardzo dobre combo dac/amp. Co do sluchawek to normalnie polecilbym sennki 560s, mega wygodne, swietnie brzmia ale nisko schodzacego basu tam nie ma. Ogolnie musisz szukac konstrukcji zamknietych.

Edit: Shure SRH840 te tez polecam, na pewno wiecej basu niz 560s ale nie tak wygodne
  • Odpowiedz
@potok555: Zacznę od tego, że formaty "high-res" nie mają większego sensu i jeśli masz specjalnie do nich dopłacać to tego nie polecam. Szczegółowe wytłumaczenie tematu: https://people.xiph.org/~xiphmont/demo/neil-young.html

Po drugie z tanich DAC/ampów jest Topping DX1, z droższych Fiio K11, Topping DX3 Pro+, Fiio K7.

Po trzecie: słuchawki zamknięte czy otwarte? Chociaż z zamkniętych i tak nie ma niesamowitego wyboru, niespecjalnie przychodzi mi cokolwiek wartego uwagi poza AKG K361/K371 i Audeze Maxwell. Może
  • Odpowiedz
  • 0
@cukru Dla mnie różnica jest widoczna od razu.
Między spotify a apple music lossless w mojej opinii różnicę słychać od razu.

Co do tego sklepu to mają chyba tylko Hifimany, ale podejrzewam, że w Katowicach będzie sporo tego typu sklepów, więc raczej znajdę coś dla siebie.

Co do konstrukcji otwartej czy zamkniętej to ciężko mi się wypowiedzieć, ponieważ nigdy nie miałem okazji przesłać niczego otwartego.
  • Odpowiedz
Dla mnie różnica jest widoczna od razu.

Między spotify a apple music lossless w mojej opinii różnicę słychać od razu.


@potok555: Niewykluczone jest, że różnicę słyszysz tylko niekoniecznie wynika ona z formatu. Przede wszystkim kluczowe jest wyrównanie głośności, bez tego porównanie nie ma sensu. Poza tym możliwe jest, że Spotify i Apple Music korzystają z różnych wydań albumu, który wykorzystujesz do porównania i słyszysz różnicę w mixie/masteringu.
No i przez "high-res"
  • Odpowiedz
  • 0
@cukru
A widzisz. Ja słuchałem K371 w mp3store zachęcony, właśnie tak jak Ty, pozytywnymi recenzjami na asr i uważam ze są beznadziejne. Niskie tony to jakaś bucząca padaka.
  • Odpowiedz
@saco: Raczej staram się trzymać systemów pomiarowych zgodnym ze standardem IEC 60318-4. Niestety pomiary takie jakie przeprowadza Solderdude (czyli z mikrofonem umieszczonym w płaskiej płycie) nie odzwierciedlają zbyt dobrze tego jak ludzki słuch odbiera dźwięk słuchawek.

Jeszcze podkreślę, że pomiary charakterystyk częstotliwościowych oczywiście nie zastąpią odsłuchu, ale z pewnością mogą posłużyć jako narzędzie eliminacji słuchawek do odsłuchu i uważam, że zazwyczaj sprawdzają się w tym celu lepiej niż subiektywne recenzje i
  • Odpowiedz
@potok555 polecam Audio technica a990z

Użytkuje już jakiś czas i dźwiękowo wpisują się w to co odpisujesz

Co do komfortu to mam na głowie kilka godzin i nie czuje nic ale to już dla każdego kwestia indywidualna

44ohmy więc nie trudne do napędzenia ale warto im dać też dobry i wzmak
  • Odpowiedz
@potok555 ten system motylkowy robi robotę co do komfortu ale mówię u każdego może być inaczej ale ja nawet po 2-3h słuchania nie czuje pałąka na głowie co przy innych już mnie wkurzało

Co do dźwięku to tak jak pisałem czysto dosyć detalicznie bez efekciarstwa. Bas fajny widoczny ale nie przesłaniający. Trzeba tylko uważać na słabiej nagrane realizację bo uwidaczniają ich wady
  • Odpowiedz