Wpis z mikrobloga

Ktoś chyba dopisał sobie, że chodziło o Wielka Brytanie, Polskę i kraje bałtyckie
Tu jest wywiad.
https://www.primeminister.gr/en/2024/02/26/33752

Dziennikarz: Czy możesz nam powiedzieć, jaki był wynik tego spotkania?

Kyriakos Mitsotakis: Dyskusje z prezydentem Macronem i naszymi odpowiednikami są zawsze szczególnie interesujące, tym bardziej, że minęły dwa lata od brutalnej inwazji Rosji na Ukrainę.

Wierzę, że potwierdziliśmy naszą jedność i determinację we wspieraniu Ukrainy, aby jak najlepiej broniła się przed rosyjską inwazją. Myślę, że wypracowaliśmy także ramy, które, powiedziałbym, nie odbiegają szczególnie od decyzji, które podjęliśmy na posiedzeniu Rady Europejskiej w sprawie tego, w jaki sposób pomoc ta może w praktyce wywrzeć bardziej znaczący i użyteczny wpływ na Ukrainę.

Poza tym, ponieważ słyszałem różne komentarze od moich kolegów, moich odpowiedników, na temat kwestii, które mogły być omawiane na konferencji, chcę państwa zapewnić, że nie ma mowy o wysłaniu sił, europejskich sił NATO, na Ukrainę. Kwestia, która nie dotyczy Grecji i, jak sądzę, nie istnieje dla zdecydowanej większości naszych partnerów.

Dziennikarz: Czy poruszono kwestię armii europejskiej?

Kyriakos Mitsotakis: Jak powiedziałem, nie ma takiego problemu i myślę, że ta debata również odwraca naszą uwagę od istoty naszych wysiłków na rzecz praktycznego wsparcia Ukrainy w tej chwili. Dziękuję bardzo.
#ukraina #rosja #wojna
  • 4
  • Odpowiedz
@slec22 to proruska strona, zobacz sobie ich narracje ze strony głównej. W necie też znajdziesz wątki na temat ich finansowania.

Tutaj też ten dopisek jest wyraźnie poza odpowiedzią premiera.
  • Odpowiedz