Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ale niesamowicie skopalem #nieruchomosci

Zaczalem pracowac po koniec 2015 i wynajmowalem kawalerke. Z pensji, bonusow i awansow odkladalem pieniadze by miec na wklad wlasny. Zylem troche jak szczur, zero auta, zero wyjazdow (jedynie wyjazd na budowlanke na zachod podczas urlopu by dorobic), doszkalalem sie by dostac awansy, nie jadlem w rstauracjach.
W okolicach 2019 kiedy zauwazylem ze mieszkania ktore szukam (3 pokoje, 70 metrow) sa coraz drozsze a ja mialem odlozone na lokatach troche ponizej 100 tysiecy postanowilem wyjchac za granice by dorobic i wrocic do Polski z wiekszym wkladem wlasnym.

I teraz problem bo przez eksplozje cen to the moon nieruchomosci, mam na wklad wlasny ale nie moge zaciagnac kredytu bo pracuje za granica. A nie kupie za gotowke bo co nie awans to cena niruchomosci tak skacze ze z moja zagraniczna dobra pensja nie stac mnie na 3 pokoje w granicach obwodnicy w polskim miescie wojwodzkim. Da sie zaciagnac kredyt w dolarach albo w euro w Polsce na podstawie mojej umowy o prace za granica?

Gdzie popelnilem blad? Jestem po 30 i mam dosyc ciagle zycia na walizkach. Mam dobry zawod, dobra pensje, chce znalezc zone i zalozyc rodzine ale nie widze przyszlosci w Polsce. Nie stac mnie na normalne mieszkanie w miescie gdzie znajde prace. A nie chce wychowywac dziecka na wynajmowanym.

Ale potwornie zazdoszcze mojemu koledze ktory ma matke lekarza a sam sie hajtnal z dziewczyna ktora ma ojca gornika. Gornik zaciagnal 2 kredyty na mieszkania we #wroclaw w 2010-2012 dla corki. Matka lekarka zaciagnela kredyt na 2 mieszkania na Psim Polu i we Wroclawiu dla syna. I teraz te 4 mieszkania zostaly splacone i najemcy splacaja kredyt na mega dom ktory sobie kolega z zona wybudowal pod Wroclawiem. Maja dom z ogrodkiem, dwojke dzieci, 4 splacone mieszkania na krzykach, na psim polu oraz w samym centrum we Wroclawiu.

Codziennie lapie dola ze co nie sprobuje polepszyc swojgo zycia a naprawde sie staram to pociag coraz szybciej odjezdza.
Spoznilem sie na pociag i probuje biec po peronie i nadgonic ale pociag coraz szybciej jedzie a mi sie konczy peron powoli. Powoli osiagne swoj szklany sufit bo pomiedzy 30 a 45 ma sie swoj najlepsze lata pod wzgledem pensji.

Dodajcie mi roche nadziei prosze

#zalesie #depresja #pracbaza #neet



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ale niesamowicie skopalem #nieruchomosci

Zac...

źródło: Running-for-train

Pobierz
  • 12
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @majkel88 @programista15cm

" w maju 2021 roku obydwa banki, które udzielały do tej pory kredytu w GBP (tj. Alior i Pekao SA), wycofały ten produkt ze swojej oferty. 19 stycznia 2022 roku banki zaprzestały również oferowania kredytu w USD. Jeżeli zatem uzyskujesz tylko dochód w UK lub USA nie uzyskasz kredytu hipotecznego w Polsce."

via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Kredyt to narzędzie inwestycyjne jak każde inne, tylko z innym wektorem na cashflow i długim zobowiązaniem dla zdyscyplinowanych mocno zależne od momentu wejścia i stawki oprocentowania. Także pan górnik, jego synowa lerkarka i rodzina jak najbardziej sensownie używają tego narzędzia, bardzo ładne rozegranie z ich strony, nie ma co wypominać.

via mirko.proBOT
  • 5
Anonim (nie OP): Wspominasz o tym, źe jak będziesz miał dom to wtedy będziesz mógł sobie znaleźć pannę, ale IMO to jest zazwyczaj na odwrót.

Finansowo: konkurujesz z masą par która już razem sobie coś wynajmuje i będzie przymierzać się do kupna z dwoma pensjami.

Może najpierw panna, nawet wspólnie wynajmując, a potem dom?

Bo - tak czysto logistycznie teź - w sumie też skąd wiesz czy znajdziesz pannę jaką chcesz
@mirko_anonim: nie wiem na ile to prawda, ale koleżanka twierdzi, że jej ojciec pracujący w DE zarabiający w Euro dostał tam kredyt konsumencki, za który kupił jej mieszkanie w PL. Co najlepsze, ten konsumencki w DE jest niżej oprocentowany niż u nas hipoteczny xD
Ale potwornie zazdoszcze mojemu koledze ktory ma matke lekarza a sam sie hajtnal z dziewczyna ktora ma ojca gornika. Gornik zaciagnal 2 kredyty na mieszkania we #wroclaw w 2010-2012 dla corki. Matka lekarka zaciagnela kredyt na 2 mieszkania na Psim Polu i we Wroclawiu dla syna. I teraz te 4 mieszkania zostaly splacone i najemcy splacaja kredyt na mega dom ktory sobie kolega z zona wybudowal pod Wroclawiem. Maja dom z ogrodkiem,