Wpis z mikrobloga

Może jest tu jakiś spec co rzuci poradą. Zepsuła mi się lodówka, nie chłodzi, nie mrozi. Zaczyna działać tylko w momencie gdy uderzy się ją od góry. Wtedy rzeczywiście z dwie godzinki podziała po czym konieczne jest znowu uderzenie. Co może być przyczyną? Termostat? #agd #elektronika #lodowka
  • 26
  • Odpowiedz
@adrian-mateusz: no według mnie jeśli zaczyna działać gdy ją jebniesz, to może być problem z połączeniem elektrycznym. Wstrząs coś zwiera, co było rozwarte, a wymagane jest do startu sprzętu. Czujnik temp, jakieś zasilanie elektroniki etc
  • Odpowiedz
@adrian-mateusz: no według mnie jeśli zaczyna działać gdy ją jebniesz, to może być problem z połączeniem elektrycznym. Wstrząs coś zwiera, co było rozwarte, a wymagane jest do startu sprzętu. Czujnik temp, jakieś zasilanie elektroniki etc


@teperkov: albo kompresor się zacina i po wylączeniu znowu trzeba jebnać by wstał
  • Odpowiedz
Szpecu ale właśnie chce miec jakieś info co mogło się konkretnie #!$%@? bo może naprawa wyjdzie taniej niż nowa lodówa


@adrian-mateusz: i liczysz że ktoś Ci ją zdiagnozuje po Twoim wyczerpującym opisie że pomaga jebnięcię ręką xDDD
  • Odpowiedz
@walokid XDDDDDDDDDD więcej przygłupie tych iks de. Nie nie liczę ze ktoś zdiagnozuje konkretnie ale ze da jakiś trop tak jak chłopaki powyżej. Wiec jednak się da jak widzisz. Wiec klej tam dziurę
  • Odpowiedz
@adrian-mateusz: ale nawet jak dostaniesz trop to i tak nie ogarniesz skoro dajesz takie posty xDDD

Zepsuła mi się lodówka, nie chłodzi, nie mrozi. Zaczyna działać tylko w momencie gdy uderzy się ją od góry. Wtedy rzeczywiście z dwie godzinki podziała po czym konieczne jest znowu uderzenie. Co może być przyczyną?


@adrian-mateusz: idź sobie pograj w jakąś gre bo do majsterkowania to się nie nadajesz. Do prowadzenia dyskusji tym bardziej
  • Odpowiedz
@adrian-mateusz: może być i termostat. Walniesz - jest połączenie, potem np. od trzaśnięcia drzwiami znów coś się rozłącza. Ja ostatnio znalazłem płytę główną do swojej lodówki na OLX i się lekko zaskoczyłem. Jak to płyta główna w lodówce?!
Prawda jest taka że bez rozbiórki i oględzin/sprawdzenia miernikiem niewiele można "na odległość" stwierdzić.
  • Odpowiedz
@adrian-mateusz: dobra przepraszam. Koniec żartów. Objawy, które opisałeś to zdecydowanie uszkodzony termostat. Żeby go naprawić rozpędź się i z całej siły wyrżnij banią w drzwi lodówki. Daje gwarancje że będzie działać na 2 lata
  • Odpowiedz