Wpis z mikrobloga

Czy taki komputer nada się do podstawowej pracy w Lightroom i Photoshop? Oprócz tego jakiś Davinci Resolve na 4K z Sony A6400 i GoPro 12 ale bez wodotrysków - cięcia, koloryzacja, czasem jakieś warstwy z napisami.

Generalnie zastanawiam się nad albo jakimś tanim kompem (czyli okolice 5-6k) albo złożeniem potwora z RTX 4090 za ~16 koła, jednak w planach mam zakup i remont mieszkania i trochę chodzi za mną poczucie że jak na moje potrzeby stacja robocza za takie pieniądze to przerost formy nad treścią. Owszem, komputer jest dla mnie też narzędziem pracy, ale do odpalenia slacka i maila nie potrzebuję RTX 4090 i i9 14900 xd

#photoshop #lightroom #adobe #komputery #davinciresolve #gopro #kiciochpyta
1101010101000_10 - Czy taki komputer nada się do podstawowej pracy w Lightroom i Phot...

źródło: komp

Pobierz
  • 13
@11_01_010_1010_00_10: Lekko ale dodaj sobie osobny scratch disk fizyczny dosłownie - to jest piękne właśnie w PC


@Saeglopur: tak tak, z tym że będę potrzebować więcej miejsca na dane to zdaję sobie sprawę

@inkill @kozabonzo ale jeśli chodzi o sam procek/kartę/ilość ramu to jest spoko, tylko żeby samemu to poskładać? Bo mi nawet nie chodzi o tą konkretną sztukę ze zdjęcia, tylko czy mniej więcej taka moc kompa pod te
@Saeglopur: w takim razie nie znałem tematu, dotychczas korzystałem z Gimpa i pirackiego Lightrooma, teraz chcę kupić subskrypcję na photoshopa.

Rozumiem że to jest miejsce na pliki tymczasowe które generuje sam program, sugerujesz żeby nie trzymać tego na systemowym tylko osobny dysk? Myślałem o tym aby zrobić SSD na system i programy + drugi SSD na dane. Czyli w takim wydaniu jeszcze trzeci SSD na scratch disk? Ile na coś takiego
@majk3l: w sumie mam wstępnie wybrane części pod składak, to wrzucić na tag który podesłałeś? :D

EDIT: a widzę że Ty się tym zajmujesz, to ja jestem generalnie chętny na to żeby ktoś mi złożył kompa (sam raz kupiłem same podzespoły i wiem z czym się to wiąże, nie chcę tego powtarzać XD) ale myślałem żeby kupić go jakoś w maju, więc jeszcze chyba za wcześnie aby do tematu siadać poważniej