Wpis z mikrobloga

walczę z tym żeby se zamówić iPhone 15 pro i airpodsy pro 2

Mam rocznego pixela 7 na którego przesiadłem się z leciwego iPhona i jest spoko

W listopadzie kupiłem lapka i teraz żałuję że nie wziąłem MacBooka bo bym miał cały ekosystem super ale myślałem po co MacBook jak nie mam iPhona aktualnie ehhhh

Po co mi to, nie wiem chyba po prostu muszę zapełniać lęki i pustkę w moim gówno żywocie zakupami żeby na 5 minut poczuć szczęście
  • 22
via Android
  • 0
@GeDox jaki splendor jakie poczucie wyższości? xD Myślałem że takie #!$%@? się skończyło przynajmniej z 10 lat temu ale jak widać niektórzy mentalnie tam zostali. Kilka dni temu zamówiłem sobie kurtkę i też się z niej cieszyłem jak przyszła bo udało się wyrwać w fajnej cenie i mi się podoba. To też jest poczucie wyższości? xD
via Android
  • 1
@bartd jest naprawdę zajebisty pod tym względem. Szukając telefonu najbardziej zależało mi właśnie na aparacie i się nie zawiodłem. Dodatkowo stosunek cena/jakość świetny. To mój pierwszy android od 2014 roku i sam system też spoko, bo nie ma tu żadnych gówno nakładek. Jedynie co mi się w nim nie podoba to wyspa na aparat, bo wygląda trochę tandetnie jak w jakimś chinolu, ale mnie tam wygląd sprzętów średnio interesuje. Pixela mocno polecam.
via Android
  • 1
@GeDox nadal nie zmienia to niczego w tym co napisałem. Nie wiem z jakiej dziury zabitej dechami musisz pochodzić ze dla ciebie iPhone w 2024 roku może u kogoś wywoływać poczucie wyższości
via Android
  • 3
@GeDox a ty nadal brniesz w swoje bzdury. Nie, jest to #!$%@?. Jak ty myślisz o sprzęcie Apple jak o czymś prestiżowym to sorry, ale naprawdę ci współczuję. Bez urazy. Nawet flagowce srajomi nie odbiegają już cenowo od iPhonów nie wspominając o takich markach jak Samsung. Ludzie kupują Apple, bo to świetny sprzęt i ekosystem. Może się kiedyś przekonasz.
@Joii: Ludzie kupują nie dlatego, że odczuwają realną potrzebę, tylko dlatego że marketingowcy i najbliższe otoczenie tych klientów wytwarza w ich umysłach poczucie konieczności posiadania, wręcz niezbędności danego produktu. Funkcja symboliczna marki – producent daje konsumentowi możliwość wyrażenia jego statusu społecznego, osobowości, przynależności lub aspirowania do określonej grupy społecznej. Tzw. lojalność wobec danej marki to nic innego jak konstrukt zniewolenia.
via Android
  • 0
@booze_epicure no i z tym się całkowicie zgadzam, dokładnie tak jest. Śmieszy mnie tylko #!$%@? o jakimś prestiżu kiedy mówimy o telefonie. Dziś to jest zwykły telefon w cenie flagowych chinoli. Prestiż w #!$%@?. W 2010 roku kiedy iPhony były naprawdę drogie względem konkurencji a polska była w #!$%@? biedniejsza jeszcze rozumiem że to logo mogło dawać coś takiego w biednym kraju
@Joii tak, tak, zwykly telefon za średnią krajową, jasne. Nic poza flagowcami oczywiście nie istnieje, a tylko z nimi można jakoś porównać iPhony. Kupno jednego z najdroższych urządzeń w danej klasie i jeszcze pisanie, że to zwykły telefon podszyte jest chęcią prestiżu jak jasny #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Android
  • 0
@JackDaniels już pisałem wyżej - nawet flagowce od siajomi tyle kosztują. iPhony można było nazywać drogimi 15 lat temu. To jest zwykły telefon, najzwyklejszy. No ale zostawmy już to nieszczęsne siajomi, Samsungi dla ciebie też są takie elitarne? Na pewno nie, a jeszcze rok temu s 22 ultra były droższe od iPhonów pro. Teraz z nowymi modelami ostro polecieli z ceną i ma to również wpływ na cenę iPhonów. Nie wiem po
producent daje konsumentowi możliwość wyrażenia jego statusu społecznego


@booze_epicure: lol, jaki to status społeczny daje masowo produkowana słuchawka, którą co roku tłuką w milionach sztuk?
W 2023 Apple sprzedał 235 milionów iPhonów, w chwili obecnej jest na świecie 1.46 miliarda aktywnych użytkowników tych słuchawek.
@Joii: nie zrozumiałeś. Nie #!$%@? się do iphona, tylko pisałem ogólnie o najdroższych telefonach. Czy to iphone pro czy flagowiec samsunga itp. To tak jak kupować Porsche i mówić, że to zwykły samochód i cena dzisiaj na nikim nie robi wrażenia. A co do średniej krajowej to jest ona pewnym wyznacznikiem zamożności społeczeństwa. Piszesz na polskim portalu, skąd mam wiedzieć czy mieszkasz w Stanach, Szwajcarii czy #!$%@? wie gdzie i wywalić
via Android
  • 0
@JackDaniels nie, nie rozmawiamy tu o Porshe tylko #!$%@? telefonie który posiada co trzecia osoba na świecie xD Kolega wyżej też ci to wytłumaczył. To tylko i wyłącznie #!$%@? telefon. Nie trzeba być milionerem żeby kupno telefonu nie było dużym problemem i nie trzeba do tego mieszkać w Szwajcarii
@Joii: cały czas piszemy o telefonie za ponad 5 tysięcy złotych? iPhone 15 pro posiada co trzecia osoba na świecie? Bo wątek zaczął się od tego właśnie modelu a ty teraz jak widzę piszesz już o wszystkich modelach słuchawek Apple, jakbym gdzieś je próbował hejtować czy coś. Sam porównujesz ten model do flagowców innych firm, więc nie pierdziel, że jest to jakiś tam zwykły telefon tylko taki z wyższej półki. Tak