Wpis z mikrobloga

Panowie, pewnie była ta sprawa poruszana ale nie mogłem znaleźć. Mam #bk2 i chce za gotówkę dokupić miejsce parkingowe. Razem z miejscem suma nie przekroczy maksymalnego wkladu wlasnego jaki można mieć. Deweloper mi powiedział że to będzie cześć wspólna nieruchomości wpisana do jednej księgi wieczystej z mieszkaniem. Na stronie rządowej znalazłem to (zdjęcie). Wg mnie jasno jest napisane że mogę śmiało kupować te miejsce i nie stracę dopłat. Dobrze rozumiem?
#kredyt2procent #bezpiecznykredyt
Nikodem - Panowie, pewnie była ta sprawa poruszana ale nie mogłem znaleźć. Mam #bk2 i...

źródło: temp_file9206597392617741158

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Nikodem: Nabycie dodatkowego miejsca postojowego w formie prawa do wyłącznego korzystania z części nieruchomości wspólnej związanej z prawem własności lokalu mieszkalnego po udzieleniu kredytu nie narusza warunków programu i nie stanowi przesłanki do utraty dopłat, chyba, że przekracza to maksymalną kwotę kredytu dostępną w programie lub wkład własny - w takim przypadku można byłoby podnosić zarzut wyłudzenia kredytu z art. 297 kk.

Pewnym problemem jest natomiast umowa kredytowa. Bank wydając decyzję
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@marcpol babka w banku która obsługuje moją umowę nie ogarnia nic i wyjaśnienia tej sprawy wyżej też się nie podjęła. Myślisz że ona musi zmieniać coś w umowie? Jakiś aneks?
  • Odpowiedz
@Nikodem: Moim zdaniem istnieje prawdopodobieństwo, że zakup miejsca postojowego nie spowoduje żadnych konsekwencji, jednak należałoby przeanalizować treść Twojej umowy kredytowej, aby sprawdzić związane z tym ryzyko. Możesz też próbować zadać takie pytanie bankowi oficjalną drogą kontaktu.
  • Odpowiedz