Wpis z mikrobloga

Firma daje wybór czy pracować na swoim (łączenie przez vpn) czy na ich, co wybieracie? Dodam, że mój obecny to gruchot i musiałbym kupić (z 20k za maka) i przez to się zastanawiam xD
#programista15k #pracait

Na jakim kompie wolisz pracować?

  • pracowym 67.6% (117)
  • swoim 32.4% (56)

Oddanych głosów: 173

  • 16
  • Odpowiedz
@takiMirek29: No jesli masz zloma to nad czym sie zastanawiasz w ogole? Nawet jakbys mial jakis przyzwoity sprzet, to tez zalezy to czego infrastruktura pracodawcy wymaga dodatkowo zainstalowanego przy BYOD - czasem sa to jakies programy sledzace co robisz na kompie, podpinanie urzadzen zewnetrznych.
  • Odpowiedz
@takiMirek29: zawsze wybrałbym na swoim, cenię swój komfort pracy i gdybym miał obecnie taką możliwość to za tym optowałbym

zazwyczaj dostaje się jakieś średnie konfigi z nędznym ekranem, słabą klawą i nieużywalnym touchpadem - mówię o tych thinkpadach czy latitude

raz mogłem pracować w projekcie na swoim sprzęcie i wspominam to super
  • Odpowiedz
zazwyczaj dostaje się jakieś średnie konfigi z nędznym ekranem,


@glos_zenady: kto normalny pracuje bez zewnętrznych monitorów 2/4k?

słabą klawą i nieużywalnym touchpadem


@glos_zenady: kto normalny pracuje bez zewnętrznej i na touchpadzie?
Serio pytam, to praca czy zabawa?
  • Odpowiedz
@glos_zenady: Ja mam i9, 128gb ramu i 3x 32 cali monitory w domu. Zaden pracowy laptop nie dorówna nawet w połowie. Nie umiałbym pracować na jakimś laptopiku z mikroskopijnym ekranikiem. Po co mam robić wszystko 2 razy wolniej? Nienawidzę czekać jak mi się kompiluje kod, wszystko co trwa za długo po prostu mnie rozprasza. Cenię sobie płynność pracy i brak frustracji które można zwyczajnie wyeliminować relatywnie niskim kosztem.
  • Odpowiedz
@japycz: @Varin ankieta jest w domyśle o laptopie swój/firmy, a wy jakieś takie sprucia o monitory XD

btw. naucz się jeden z drugim korzystać z wirtualnych pulpitów, skrótów klawiszowych w systemie itp. skoro bez kokpitu jak w samolocie nie potraficie korzystać efektywnie z komputera.

laptop ma taką zaletę, że może zostać odłączony od tych dziesięciu zewnętrznych monitorów i mogę z nim iść do pokoju obok/kuchni, nie tracąc wizji podczas calla z
  • Odpowiedz
kto normalny pracuje bez zewnętrznej i na touchpadzie


@japycz: całkiem sporo osób - tych które kupiły sobie maka. Sam korzystałem z myszy tylko gdy mak podpinałem pod inne monitory.

nie mam teraz maka i siedzę tylko na desktopie, ale wy serio w jakiejś bańce siedzicie że jak można inaczej żyć i nie da się nic robić na wbudowanym sprzęcie xD
  • Odpowiedz
wy serio w jakiejś bańce siedzicie że jak można inaczej żyć i nie da się nic robić na wbudowanym sprzęcie xD


@glos_zenady: oczywiście że się da. 3x wolniej ale zawsze.

btw. naucz się jeden z drugim korzystać z wirtualnych pulpitów, skrótów klawiszowych w systemie itp. skoro bez kokpitu jak w samolocie nie potraficie korzystać efektywnie z komputera.


@glos_zenady: xD na ekranie laptopa to sobie możesz obejrzeć film w samolocie a
  • Odpowiedz
kto normalny pracuje bez zewnętrznej


@japycz: o ile masz duże biurko przygotowane pod pracę to może ma to sens. Ja raz w domu podłączyłem zewnetrzną klawiaturę i tylko mi przeszkadzała.
No ale drugi monitor to must have
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: dla mnie klawiatura + myszka w sensownej jakości to podstawa. Zależy też ile piszesz, przy sporej liczbie zadań rzeczywiście nie jest niezbędna. Ale pracy touchpadem, nieważne jak dobrym to sobie nie wyobrażam.
  • Odpowiedz
@japycz: ja pracuję na maku. Korzystam tylko z wbudowanej klawy i touchpada i jest mi wygodnie. Często nawet nie podpinam dodatkowego monitora bo wygodniej mi zmienić pulpit za pomocą gestu niż przekręcać głowę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
btw. naucz się jeden z drugim korzystać z wirtualnych pulpitów, skrótów klawiszowych w systemie itp. skoro bez kokpitu jak w samolocie nie potraficie korzystać efektywnie z komputera.


@glos_zenady: Po prostu nie lubie. Lubie widziec wszystko naraz, lubie nie musiec robic alt-tab i innych gównianych skrótów, bo mam wszystko (większość) tego co potrzebuję widzieć w zasięgu wzroku. Tak preferuję, tak lepiej mi się pracuje niż ciągle musząc zmieniac ekrany jak maniak.

co
  • Odpowiedz
to pracodawca jeżeli by się zgodził to by wymagał pewnie masę oprogramowania śledzącego, którego na prywatnym sprzęcie nie chcę mieć.


@relationbrewingarea: pracowalem dla startupu za posrednictwem kontraktorni, od której dostałem kompa. Przysłali zły zasilacz i poprosili żebym pracował na swoim sprzęcie i tak już zostało.
Nic nie musiałem instalować.
  • Odpowiedz
obecnie pracuję na swoim, gdyż znalazłem takiego pracodawcę po zwolnieniach grupowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ma to swoje wady i zalety. Główna zaleta, to że mogę sobie na virtualboxie pracować, więc mogę robić snapshoty maszyny i żadne updaty, grzebanie w systemie mi nie straszne.
Mam pewność, że pracodawca mnie nie śledzi (nie zainstalowałem oprogramowania śledzącego).
Wada taka, że komunikator muszę mieć na hoście, gdyż rozmowy głosoiwe/ wideo słabo
  • Odpowiedz