Wpis z mikrobloga

#civilization Mirki ktoś wyjaśni gram w 6. Co chwilę jakiś kraj mi z dupy wypowiada wojnę bez przyczyny - najczęściej nawet mnie nie atakuje i po 30 turach proszę o pokój i się zgadzają. I tak do #!$%@? co chwila. Najgorsze że pierwotnie ten kraj już jest ze mną w pokoju a znów inne które się z nim przyłączą są dalej w wojnie ze mną xD przecież to jest tak jebniete że się grać odechciewa #civilization5 #civilization6
  • 13
  • Odpowiedz
@Deathspeace: Chcesz mieć pokój to inwestuj w armie. Stara zasada głosi, aby mieć pokój trzeba być gotowym na wojnę. Nie wiem jakie zasady panują w tej grze, ale może zbyt mało środków przeznaczasz na obronę i twoje odstraszanie nie działa.
  • Odpowiedz
@Deathspeace: Oczywiście, że działa. AI wie o sile twojej armii.
Na trudniejszych poziomach niektóre nacjje są po prostu agresywne i będą cię atakować.
Wejdź w profil gracza ai i w zakładce dyplomacja sprawdź dlaczego cię nie lubi.
Ihmo w VI jest to dużo lepiej zrobione niż w V.
  • Odpowiedz
@Deathspeace: a ja Ci sprzedam swoją sztuczkę, którą robię zawsze. Wypowiedz wojnę państwu, które jest w cholerę daleko od Ciebie. Zanim do Ciebie dopłyną, lub dotrą(czasami nie mają zgody na przemarsz wojska przez inne państwo i trwa to 50 tur, bo idą naokoło całych kontynentów).
Do jako takiej wojny nie dojdzie, ale po około 50turowym "zmęczeniu" wojną zaproponujesz im pokój, za jakieś małe ich miasto (zazwyczaj się zgadzają po dodaniu od
  • Odpowiedz
@g0blacK: a co z lojalnością tego miasta? Przecież za 10 rund będziesz miał rebelię i miasto padnie, a nie będziesz przecież wysyłał wojsk by obronić miasto z 5 obywatelami bez dzielnic. Jakoś średnio mi się widzi ta Twoja taktyka
  • Odpowiedz
@Poyar: nie padnie. Moja taktyka dotyczy CIV5, ale Sprawdza się też w CIV6. Podymią, postrajkują i im przejdzie. możesz na początku stworzyć marionetkowe jeśli się obawiasz
  • Odpowiedz
@Poyar sypnij im jakimś surowcami za darmoche. Kup budynek sądu i jakiś stadion, lub inny budynek który na szybko zbije niezadowolenie. Do poziomu -15 nic nie zrobią i nie wyprodukują wrogich jednostek, a raczej nie spadną niżej. Zawsze też możesz, zaraz po przejęciu kupić jakichś zbrojnych, którzy zrobią z nimi porządek. Gram w Civ od 20 lat i zawsze działa.
  • Odpowiedz