Wpis z mikrobloga

#starelwisko Natłok obowiązków, więc i mała przerwa w robotach (i w sumie bardzo dobrze). Ale zrobiło się ciepło, więc gonimy z tematem.

W sobotę właśnie wypchałem dziada i umyłem spód i komorę silnika. Silnik z nieoficjalnych informacji jest już przygotowany do składania i gdzieś może za 2-3 tygodnie do odbioru. Więc w takim wypadku rzucam siły na przygotowanie komory do wkładania.
Wyrzuciłem cały zawias z przodu. Rozmontowane całe sanki, wahacze i muszę rzucić do kogoś, żeby wypiaskował i pomalował (przy okazji jakieś pierdoły typu podstawa akumulatora itd.) W weekend planuje przypiaskować sobie drobne ogniska korozji w okolicach komory, kielichy i liczę na ciepłe dni (bądź klima będzie chodzić całymi dniami i nocami ( ͡° ͜ʖ ͡°)) żeby rzucić podkład i później konserwa.
Może jest jakiś mirek co ogarnia jakiej firmy chemię zarzucić?
Zaczynam w sumie też etap zakupów, wiec wszystkie gumeczki wahaczy, stablizatora itd wymiana. Amortyzatory zardzewiałe, więc nie ma po co ratować, tylko wrzucić trzeba swieżynki, Ze sprężynami się zastanawiam, bo wyglądają całkiem nieźle, no ale ma być igła, wiec albo malowanie, albo wrzucam coś nowego. Zobaczę jak będą wyglądać koszta.
To tak na szybko aktualizacja i lecim dalej z koksem!

#motoryzacja #peugeot
cieply_chlodniarz - #starelwisko Natłok obowiązków, więc i mała przerwa w robotach (i...

źródło: 418588205_1741016903092002_3040628581862806951_n

Pobierz
  • 7
@cieply_chlodniarz Zazdro za umiejętności rozłożenia wozu na śrubki i składania na powrót. Ja co najwyzej wiem gdzie lać benzynę i zmieniam żarówki. Jak sobie teraz kupiłem roadstera i chciałem cos przy nim porobić nieskomplikowanego na podstawie tutoriali z YT to oczywiście najprostsze rzeczy, które tam ludziom zajmują kilka minut mi zajmują #!$%@? dwie godziny (albo sie z czymś siłuje bo jednak nie schodzi albo nie mogę z powrotem wsadzić a na filmie
@iwchodzecalynabialo: słuchaj, to nie tak, że umiem. Ja jestem na etapie zycia - #!$%@?, zobaczymy co się stanie. Sam nie wiem czy on ruszy w sumie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak miałem 18,.to zmieniałem koła, a to później zmiana wycieraczek, to akumulator i tak powoli, powoli coś więcej i więcej, bo z hajsem bylo krucho tocttzeba bylo sobie radzic. Nie rzucałem się na grube rzeczy. Fakt, że