Wpis z mikrobloga

Mirki, mam kłopot. Sklep, który jest naprzeciwko mnie wymienił jakiś czas temu klimatyzator i obecne urządzenie nie daje mi żyć i spać. Cholerstwo włącza się co chwile, buczy kilka minut i przestaje. Kilkadziesiąt razy przez noc. Za dnia mi to aż nie przeszkadza, bo jakiś tam szum miasta w tle jest ale w nocy odczuwalna różnica pomiędzy ciszą a hałasem jest dużo większa. Wiem, że z godnie z prawem urządzenie może działać w nocy do 45 decybeli. Okna mam około 20m od tego bydlaka, za nim znajduje się jeszcze ściana, a pod nim dach co tworzy swoisty ekran i potęguje efekt. Da się to jakoś zwalczyć zgodnie z prawem? Mam już przyzwoite 3 szybowe okna ale to niewiele pomaga. :( Nabylem tani sonometr żeby zobrazować problem, poniżej efekt. #pytanie #pytaniedoeksperta #budownictwo #klimatyzacja #prawo
UmbertoDalleMontagne - Mirki, mam kłopot. Sklep, który jest naprzeciwko mnie wymienił...

źródło: ffef5f3669def7e48c96e995a9f4aac4.0

Pobierz
  • 5
@UmbertoDalleMontagne: 45dB to masz na dworze, w pomieszczeniu w nocy hałas pochodzący z instalacji przy budynku nie może być większy niż 30 dB, więc Twoje pomiary pokazują, że są znaczne przekroczenia. Możesz powiadomić o tym sanepid, który w trybie natychmiastowym to zbada, mogą zrobić pomiary u Ciebie w mieszkaniu w nocy. A jak to nie rozwiąże sprawy to idź do lekarza, poskarż się, że masz problemy ze snem i psychiką przez