Wpis z mikrobloga

Jak rozwiązać poniższy problem:
1. mam drukarkę 3d z wejściem micro-usb dla pliczków ładowanych z pendrive
2. chcę do tego portu podpiąć na stałe jakieś arduino czy cokolwiek z wi-fi i jakąś pamięcią (pewnie micro-SD), aby móc zdalnie ładować tam pliczki (przez ftp czy dowolny protokół, albo jakiś lekki webowy interface).
Jak to zrobić najprościej?

Wiem, że mogę podpiąć Klipper, ale nie drukuję jeszcze aż tak wiele, żebym miał motywację do wydania na ten gadżet połowy wartości drukarki.

#druk3d #arduino trochę #domoticz
  • 14
Wiem, że mogę podpiąć Klipper, ale nie drukuję jeszcze aż tak wiele, żebym miał motywację do wydania na ten gadżet połowy wartości drukarki.


Masz drukarkę za 200 zł? Bo ja mam Klippera na Orange Pi za niecałe 90 zł + karta SD.
  • 0
Masz drukarkę za 200 zł? Bo ja mam Klippera na Orange Pi za niecałe 90 zł + karta SD.


@lubaluft: komplet od Sovol z ekranem dotykowym kosztuje 99usd, sprawdzę, dzięki. Pozostaje pytanie - jak szybko to się bootuje?
@Ranger: Ekran jest zupełnie zbędny, nawet na Rpi Zero powinno działać, ale jak nie masz wifi to odpuściłbym, no i musisz mieć dobrą kartę SD żeby nie mieć bottlenecka w karcie.

Na Orange Pi bootuje się bardzo szybko, włączam listwę z drukarką i Orange Pi
i zanim dorwę się do kompa, i wejdę na adres web interfejsu to już działa.
@Ranger: klipper od zera około 40 sekund na rpi 4b

Klipper to nie tylko fajny interfejs sieciowy, ale również prostota* modyfikacji i aktualizacji, żeby zmienić wielkość stołu, dodać jakieś funkcje nie musisz flashować od nowa systemu, tylko zmieniasz plik konfiguracyjny i już.

@sylwek2k: to był tylko przykład, wystarczy że zmienisz extruder i już Ci się kształt stołu zmienia, jak zmienisz thermistor, płytę główną, stepsticki itp. itd. do tego masz KAMP który używa bltouch tylko w miesjcu druku, a nie na całym stole, obsługę kamer (to też jest w octoprint), Pressure advance, automatyczne Resonance Compensation (ADXL345)
no i musisz mieć dobrą kartę SD żeby nie mieć bottlenecka w karcie.


@lubaluft: u mnie octoprint stoi od kilku lat na karcie która przyszła razem z enderem, miała być tymczasowo xD działa to nie ruszam
Jak nie widzisz sensu, nie pakuj się w Klippera, bo... Nie ma to sensu. Tzn. nie zrozum źle, Klipper był genialny, chociaż Marlin mocno go podgonił, to jednak prostota dłubania... Ale widać jesteś dziwakiem i chcesz mieć drukarkę do drukowania, a nie do zabawy z drukarką. W takim razie Octoprint (jeśli Ci zerówka będzie się przycinać, kup sobie za kilkadziesiąt pln używany terminal z malutkim dyskiem), spodoba Ci się i, praktycznie, nie