Wpis z mikrobloga

@koala667: Po dwóch latach wojny "ekspert" - przy okazji strajku rolników - odkrył w końcu, że Ukraina stosuje propagandę, podobną do rosyjskiej. Robią ją od 24.02.2022 r. Najpierw miała ona charakter półamatorski (duchy kijowa, zatrute paszteciki, codzienne zabijanie Tuszajewa itp.), ale potem weszły w to agencje reklamowe i pr (w tym zachodnie), ukraińskie agencje rządowe plus duże pieniądze i propaganda ukr stała się profesjonalna. Wszyscy piszą o botach i trollach rosyjskich
  • Odpowiedz
  • 15
@koala667 To nie są banderowcy. To są Ukraińcy, którzy szczają na Polskę, bo mogą. To jest element ich ruskiej mentalności. "Zrobię Ci na złość, bo Ty mi nic nie możesz zrobić. I ja Ci pokaże, że ty mi nic nie możesz zrobić."

Pamiętacie tych Ukraińców studentów z flagami z swastykami w polsce? Tego Ukraińca co poszedł się odlać w Aushwitz i zrobił zdjęcie pokazując fala w kierunku pomnika? To jest właśnie mentalność
  • Odpowiedz
@Thorkill: Zauważ, że tak działa współczesna propaganda. Najpierw PRowcy wymyślają etykietkę na "niewygodnych": do wyboru do koloru: antysemita, rasista, nazista, incel, onuca, płaskoziemca, szur czy antyszczepionkowiec. Potem media tłumaczą ludziom, którzy jeszcze łykają ich propagandę, dlaczego ktoś oznaczony tą plakietką jest "zły". Po tym już indoktrynujący nie muszą nic robić, wystarczy że komuś przykleją taką plakietkę ("dorobią gębę" inaczej) i zindoktrynowani sami atakują "nieprawomyślnych".
  • Odpowiedz
Zauważ, że tak działa współczesna propaganda.


@Kalifornix: Masz racje, ja rozumiem ten mechanizm. On jest najprostszy, najtańszy a jednocześnie bardzo skuteczny, bo nie dość że cenzuruje niewygodnych to jednocześnie pomaga adresatów mechanizmu zamknąć w ich bańce informacyjnej.
  • Odpowiedz
@Thorkill: a kto odpowiada za komentarze pod postami polskich OSINTowców? Porażki Ukrainy cieszą "Polaków" i zdobywają topki polubień. Wyrażają też niechęć do pomagania Ukrainie. I jak dwa lata temu wyjaśniał takie wpisy, to teraz nie ma komu.

A wykopie też więcej plusów zyskasz dowalając Ukrainie niż pisząc by wysłać im więcej sprzętu.
  • Odpowiedz
a kto odpowiada za komentarze pod postami polskich OSINTowców? Porażki Ukrainy cieszą "Polaków" i zdobywają topki polubień.

@N331: Każda akcja rodzi reakcje. A od jakiś dwóch tygodni mamy do czynienia z agresywna akcją propagandową - jestem pewien że zleconą i sterowaną na poziomie rządu w Kijowie - przeciwko polskim rolnikom ale i przeciwko Polsce jako krajowi. To jest fakt, sledze wiele ukr twitterowych kont, a także kilka kont na telegramie i
  • Odpowiedz
@Thorkill To by było na tyle z tej śmiesznej unii Polsko-ukraińskiej zrodzonej w chorych umysłach PiSowców xDDD Boże, jak tak niekompetentni ludzie mogli rządzić krajem.
  • Odpowiedz
unii Polsko-ukraińskiej zrodzonej w chorych umysłach PiSowców


@kjungst: Tak, to był jeden z błędów które popełnili. Bez sensu założyli że mają do czynienia z politykami zachodnimi. że coś takiego jak uczciwość, wdzieczność w polityce jednak istnieje. A to też sowieci, tyle że w innym wydaniu.
Ale rząd Johnsona w WB i rząd na Słowacji (poprzedni) też popełnili ten błąd i zapłacili za to podobną cenę. W kolejce teraz jest rząd w
  • Odpowiedz
visengard24


@analboss: No tak, ale ta propaganda tzw. miedzymorza, regionu Europy Środkowo-Wschodniej ma raczej charakter pozytywny. Tam są co najwyżej atakowane lewicowe wartości. A tu mamy ukr farmy trolli stworzone na potrzeby wojny informacyjnej z Rosją - co w pewnym sensie rozumiem - wykorzystywane obecnie także do atakowania drugiego kraju, który w dodatku jest twoim sojusznikiem.
  • Odpowiedz
@Thorkill: ludzie zapominają, że w zsrr na terytorium ukrainy też było kgb i że żyją tam jeszcze ludzie pamiętający ich techniki operacyjne, agitpropowe i dezinformacyjne. nic z tego nie zginęło, bo za cenne to, a okazja wojny z rosją jak znalazł by odkurzyć dawne podręczniki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Thorkill: prawda. Ostatnio coś zażartowałem o ukraińskiej propagandzie i dostałem z 50 minusów. Wygląda na to że na wykopie wyjątkowo się rozgościły różnej maści trollownie.
  • Odpowiedz
Wszyscy piszą o botach i trollach rosyjskich na twitterze. Tak są tam. Ale boty i trolle ukraińskie też tam są w dużych ilościach.


@Thorkill: Pamiętam jak jesienią 2022 próbowałem swoich sił z hejto. Gdzieś tam dosłownie raz napisałem że ukry coś #!$%@?ły na froncie i chciałem chociaż zawalczyć ze skrajnie absurdalną obroną tej sytuacji, to potem dostałem na privie stos gróźb karalnych. Zero hamulców. Nie zdążyłem napisać do admina ss-mana, bo
  • Odpowiedz