Wpis z mikrobloga

Witam was serdecznie. Mam mały dylemat. Od kilku lat pracowałem na #umowazlecenie i moje dochody netto to tak +/- 8k.

Planuje teraz otworzyć swoje #jdg i po prostu wystawiać fv. Nie wiem tylko w jaki sposób się najkorzystniej rozliczać.
Ze stałych kosztów miesięcznych to na pewno będę chciał mieć ratę leasingową tak ok 1,2-1,4/ msc i koszty paliwa na auto prywatno-służbowe. Pytanie czy jest sens przy takich wydatkach wchodzić na liniowy czy zostać przy ryczałcie.

Druga sprawa, przy ilości fv ok 4/5 w miesiącu jest sens się bawić w zatrudnienie księgowego czy idzie samemu to ogarnąć np na #infakt? Żadną sprzedaż, po prostu wystawienie fv za usługi z lekcji pływania.
Vatowcem nie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#jdg #ksiegowosc #wlasnafirma
  • 3
@jaroslaw-syrek: Wpisz w kalkulator ile zakładasz kosztów i przychodów rocznie, i zobacz gdzie wychodzi ci najwięcej na rękę po zapłaceniu wszystkich składek/podatków:
https://www.systim.pl/kalkulator-podatkowy-roczny-2024

Jeśli masz czas to spokojnie ogarniesz to wszystko sam. Z leasingiem i kosztami samochodów jest zawsze na początku trochę wątpliwości, ale jak już zrozumiesz jak to się księguje to idzie z górki. Co do ryczałtu to zależy od tego jaką masz stawkę, zawsze trochę mniej zabawy w księgowanie