Wpis z mikrobloga

kolega chyba nie widział jakie teraz karty do lapków pakują ( ͡º ͜ʖ͡º)


@sayanek: okrojone i mniej wydajne? Czyli takie jak dawniej, tylko cyferki się zmieniły, przez co może się mylić
  • Odpowiedz
@DavyX: możne jak sobie odpalasz na 14 calowym ekraniku w fullhd przyklejonym do klawiatury

Sam posiadam 4090 i to ledwo wystarcza do grania w gry AAA na ultra w 4K (42" ekran)

Która o połowę słabsza laptopowa 4090 by mi wystarczyła jakbym podpiął ją do zewnętrznego ekranu do tych samych zastosowań, która to ten fakt? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To że grasz na małym ekranie, w małej
Atreyu - @DavyX: możne jak sobie odpalasz na 14 calowym ekraniku w fullhd przyklejony...

źródło: 573a444e9acd2e3201a0129b5be5cb702d7eb371492fb970f271124de6ff98cd

Pobierz
  • Odpowiedz
@Atreyu po tym co piszesz widać jaką masz wiedzę o kartach, co wielkość monitora/tv ma wspólnego z wydajnością, liczy się jedynie rozdzielczość, do obsługi 4k w lapku potrzebujesz dokładnie tyle samo mocy co do 4k na tv... Po drugie testy syntetyczne to średni wybór.

Po trzecie temat nie zaczął się od tego że mobilne karty są tak samo dobre jak stacjonarne, a jedynie kolega powątpiewał że w lapku też moze być mocna
  • Odpowiedz
@sayanek: dzięki że odpisałeś bo mi by się chyba nie chciało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cały ten post to właśnie dalej udowadnianie że karty desktoptowe są wydajniejsze, co jest oczywiście faktem ale dalej w laptopie są teraz wrzucane dosyć mocne karty (w porównaniu z tym co było jakieś 10 lat temu, gdzie #!$%@? można było pograć na laptopach)
  • Odpowiedz
Sprawdziłem, mobilny 4090 ma wydajność desktopowego 3090, czy to wg. Ciebie słaba karta?


@sayanek: jako jedyny z was chłopcy posiadalem 3090 i 4090 i to na premiery:
https://wykop.pl/wpis/69889845/3090-vs-4090-smieszna-sprawa-bo-4090-jest-mniejsza


Więc to co tu piszę, to moje doświadczenie a nie to co wyczytałem w internecie. W tej kwestii możecie mi buty czyścić

Czy 3090 to słaba karta? To wyjaśniam w poprzednim wpisie, zależy od rozdzielczości. Wiedźmin 3 z RT z nowej wersji jest
Atreyu - >Sprawdziłem, mobilny 4090 ma wydajność desktopowego 3090, czy to wg. Ciebie...

źródło: comment_1673098530BFaSmgBdVJ5TOvDuxeIAM1

Pobierz
  • Odpowiedz
Jak ktoś chce grać na laptopie w full HD w 2024 roku to mu to wystarczy, ale ogrywanie AAA na 14 czy 17 calach to proteza. Na takim ekranie to grałem ale w 2003 roku xD


@Atreyu: nie na temat, dalej nie ma znaczenia wielkość matrycy tylko rozdzielczość jeśli chodzi o wydajność w grach.

W tej kwestii możecie mi buty czyścić


@Atreyu: mordo, tylko jedną 4090 masz? I ty śmiesz
  • Odpowiedz
  • 1
@Atreyu chlop co się zesrał bo gram w starą gierke na integrze z ryzena bo nawet nie ma sensu ruszać dedyka xD

Ja gram w gry, a nie cyferki. Do póki jest 60 fps na wysokich detalach to mnie nie obchodzi czy to jest desktopowe 4090 czy laptopowe 4060.

I jeszcze dodam że mi wystarczy to co oferują obecne konsole, a god of wara przeszedłem w 30 fps na Ps4 pro.
  • Odpowiedz
  • 0
@sayanek lapek się nie nadaje do 4k ze względu na matrycę i ekran 19 cali xd, jak ktoś gra na monitorze to aktualnie chyba nie gier których taki 4060 niezależnie od wersji nie uciągnie na ultra xd
  • Odpowiedz