Wpis z mikrobloga

edit (to jest copypasta z mojego medium, nie chce wstawiac linkow)
Wstęp do Mojej Historii z Rakiem Mózgu
Życie pisze scenariusze, które często przekraczają naszą wyobraźnię, zmuszając do przewartościowania tego, co uważaliśmy za dane.
Moja historia jest właśnie takim scenariuszem — nieoczekiwanym zwrotem akcji, który zdefiniował moją przyszłość w sposób, jakiego nigdy bym się nie spodziewał.

Od Norwegii do Filipin: Ucieczka do raju
W połowie 2021 roku, pod wpływem głębokiej potrzeby zmiany, opuściłem Norwegię w poszukiwaniu spokoju, którego tak bardzo pragnąłem.
Moje kroki zaprowadziły mnie na Filipiny — kraj o niezrównanej urodzie, gdzie ocean spotyka się z niebem na horyzoncie, a życie toczy się wolniej, bardziej harmonijnie.
W miejscowości Mabini, skrawku raju na ziemi, odnalazłem nie tylko spokój, ale i nową pasję — freediving.

Życie na Filipinach było jak sen. Każdy dzień przynosił ze sobą nową przygodę, nową lekcję, którą uczyła mnie sama natura.
Freediving stał się dla mnie nie tylko sportem, ale sposobem na życie, dającym poczucie wolności i jedności z otaczającym mnie światem.
Otworzyłem szkołę freedivingu, dzieląc się moją pasją z innymi. Z czasem, lokalna społeczność przyjęła mnie jak jednego z siebie, ucząc spearfishingu, co jeszcze bardziej pogłębiło moją miłość do oceanu.
To był czas pełen spokoju, radości i głębokiego związku z naturą.

Nagły zwrot: Próba, która wszystko zmieniła
Jednak w połowie 2023 roku, mój idylliczny świat został nagle zachwiany. Po rutynowym porannym polowaniu, moje serce zatrzymało się, rozpoczynając serię wydarzeń, które miały na zawsze zmienić mój los.
Walka o życie, niepewność, strach — to wszystko stało się moją rzeczywistością w ciągu kilku chwil. Obudziłem się w szpitalu, otoczony niepewnością i pytaniami bez odpowiedzi.

Powrót do Europy nie był łatwą decyzją. Oznaczało to porzucenie życia, które tak bardzo kochałem, marzeń, które budowałem, i społeczności, która stała się moją rodziną.
Ale była to konieczność, by stawić czoła nieznanemu wrogowi, który zagrażał mojemu życiu.

Powrót do Europy: Początek nowej walki
Moja decyzja o powrocie do Europy nie była podyktowana tęsknotą za kontynentem, lecz koniecznością znalezienia odpowiedzi i leczenia po tym, jak moje serce niespodziewanie przestało bić.
Pierwszym krokiem w tej nowej, nieznanej podróży było zrozumienie, co się stało, co oznaczało konieczność poddania się serii badań.

Zacząłem od wizyty u kardiologa, mając nadzieję, że uda mi się szybko wyjaśnić przyczynę mojego nagłego zatrzymania serca. Lekarze przeprowadzili szereg testów, ale każdy z nich jedynie pogłębiał zagadkę — moje serce było zdrowe.
Bez jednoznacznych odpowiedzi, a potrzebując stabilności finansowej i ubezpieczenia zdrowotnego, podjąłem pracę jako kierowca międzynarodowy.
Praca ta, choć daleka od moich marzeń o wolności i spokoju na Filipinach, dawała mi poczucie celu i pozwalała kontynuować poszukiwania przyczyny mojego stanu zdrowia.

Podczas jednej z tras, gdy czekałem na wyniki badań kardiologicznych, moje życie ponownie zostało wywrócone do góry nogami.
Po powrocie z trasy, dowiedziałem się, że moje serce jest zdrowe, co skierowało moje kroki do kolejnego specjalisty — neurologa. Umówiona wizyta i wykonany skan głowy miały być kolejnym krokiem w poszukiwaniu diagnozy.
Jednak zanim zdążyłem zasięgnąć opinii neurochirurga, los postawił przede mną kolejną przeszkodę.
Podczas rozładunku we Francji, doświadczyłem napadu epilepsji — zdarzenia tak nagłego, jak i przerażającego, które zmusiło mnie do ponownego spojrzenia na moją sytuację zdrowotną z jeszcze większą powagą.

Obudzenie się w szpitalu po napadzie było jak wejście w zupełnie nową rzeczywistość. Lekarze, którzy zajęli się mną we Francji, szybko zdiagnozowali przyczynę moich problemów — raka mózgu.
Ta informacja była jak cios wyrwany z najgorszych koszmarów. Wszystko, co do tej pory wydawało się ważne, nagle straciło na znaczeniu.
Moje plany, marzenia i pasje — wszystko to zostało zepchnięte na dalszy plan przez diagnozę, która domagała się natychmiastowej i niepodzielnej uwagi.

Podsumowanie: Nowy rozdział
To, co zaczęło się jako poszukiwanie spokoju i wolności, zamieniło się w najtrudniejszą walkę mojego życia. Powrót do Europy, który miał być tylko etapem w drodze do zdrowia, stał się początkiem nowej, nieoczekiwanej podróży.
Podróż ta nauczyła mnie, że prawdziwa siła nie leży w unikaniu upadku, ale w odwadze, by po nim wstać i stawić czoła wyzwaniom, nawet tym najbardziej przerażającym.

To dopiero początek mojej historii z rakiem mózgu, początek walki, którą jestem zdecydowany wygrać. Dziękuję Wam, że jesteście ze mną. Wasze wsparcie i obecność dają mi siłę do dalszej walki.
Razem, krok po kroku, będziemy przemierzać tę drogę — drogę pełną wyzwań, ale i nadziei na lepsze jutro.

#braintumorwarrior
  • 2
To dopiero początek mojej historii z rakiem mózgu, początek walki, którą jestem zdecydowany wygrać. Dziękuję Wam, że jesteście ze mną. Wasze wsparcie i obecność dają mi siłę do dalszej walki.


@braintumorwarrior: Trzymam kciuki ()