Wpis z mikrobloga

Hej, pytanie do osób ogarniających #teoriespiskowe

Chodzi mi o ten znany mem "Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy".
Otóż mam wrażenie, że pierwsza część tej zapowiedzi od pewnego czasu jest już realizowana - drogie mieszkania, samochody na które mnie nie stać, konieczność wynajmu, subskrypcje, zakazy i ograniczenia dot. np. ogrzewania itp.

Ale czy ktoś wie może kiedy zaczną realizować tę drugą część?
Bo w sumie to by mnie trochę bardziej interesowało
w9rTwvbIAn37l - Hej, pytanie do osób ogarniających #teoriespiskowe

Chodzi mi o ten z...

źródło: not2

Pobierz
  • 43
@witajswiecie: @emjot86 Ilość mieszkań rośnie szybko jak na załączonym obrazku. Tylko nieco ponad 10% populacji wynajmuje - i ta liczba od lat bardzo się nie zmieniła.
Na jakie dostępne statystyki nie patrzymy wygląda na to że jest coraz lepiej.
Więc jak wy oskarżacie podajcie dane i podstawy żeby udowodnić wasze oskarżenia. Inaczej te dane jakie mamy wystarczą żeby powiedzieć że jest dobrze.
@mtmtk: czytaj jak wyżej. Prawie 90% Polaków mieszka na swoim. Jak na powyższej grafice widać że ilość gospodarstw zwiększyła się proporcjonalnie do ilości domów mieszkań.
Myśl i patrz na dostępne dane. Wynika z nich że Polacy kupują mieszkania a te mieszkania są coraz większe.

Jak twierdzisz że mały odsetek bogaczy mieszka w bajecznie wielkich pałacach to daj dane.
Bo raczej to z dupy jest - to kilka lat temu budowali ogromne
Ale czy ktoś wie może kiedy zaczną realizować tę drugą część?

Bo w sumie to by mnie trochę bardziej interesowało


@w9rT_wv_bIAn37l: mi się wydaje, że niektórzy już teraz sami z siebie realizują tę drugą część. Jest masa ludzi, która za grosz ma prawdziwą własność (patrz: auta w leasingu, elektronika na raty a mieszkania wynajmowane) i nie widzi w tym nic złego.
@witajswiecie: Bo później wchodzą w związki. Ilość singli urosła znacznie mocniej więc nie ma powodu do wyprowadzki dla wielu młodych ludzi. Wcześniej jak karaluchy całymi rodzinami się w wielopokoleniowym domu albo i mieszkaniu gnieździli a teraz jak już mają partnera się wyprowadzają.
@w9rT_wv_bIAn37l: zapytaj Szwajcarów. Niektórzy z nich są zdrowo bierdolnięci. Ponad 60% nie stac na kupno mieszkania i wynajmuje, utrzymanie samochodu drogie (parkingi płatne, naprawy drogie, za miejsce parkingowe pod domem trzeba placic) wiec mają bardzo dobry (ale chyba najdroższy w Europie) transport publiczny i mase sciezek rowerowych, koło 30% imigrantow, na wycieczki w gory bo za darmo i maja czystą przyrodę - i szwajcar zadowolony xD mentalnie są niewolnikami we własnym
@w9rT_wv_bIAn37l: Teorie spiskowe to mój konik, ale nie powiedziałbym że ostatnie kryzysy i wysokie ceny to wynik tylko i wyłącznie spisków globalistów. Głównym mianownikiem takiej sytuacji jest - najzwyklejsza ludzka chciwość. Każdy człowiek dokłada swoją cegiełkę na strukturę społeczną która istnieje. W przypadku drogich mieszkań jest to chciwość spasionych deweloperów. W przypadku drogich najmów mieszkań jest to chciwość januszy i grażyn, którzy chcą nachapać się te 200-400zł więcej, które dla nich
@Worm91: Nie bardzo. Pamiętasz lata 90 albo początek 00 jak mieli biedni?
Dzieci głodne chodziły. Pracy nie było.
Teraz kto chce to pracuje a minimalna jest na bardzo wysokim poziomie w porównaniu do średniej.
Bogaci się bogacą to fakt i to tak uderza do głowy - w mózgach biednych stali się jeszcze biedniejsi bo się porównują.
Ale wystarczy zobaczyć chociażby ilość i jakość aut którymi jeżdżą Polacy - i nie mów
maszfajnedonice - @Worm91: Nie bardzo. Pamiętasz lata 90 albo początek 00 jak mieli b...

źródło: poverty-number

Pobierz