Wpis z mikrobloga

Jeśli brałem kredyt jako singiel, to oczywiście moja dziewczyna nie może dopłacać mi do rat kredytu, żebym nie stracił dopłat.
Czy możliwa jest jednak sytuacja, że będzie opłacać moje rachunki lub przelewać mi odliczone na nie pieniądze? Jeśli nie, to czy można się chociaż z czystym sumieniem rozliczać za nie pół na pół?

#kredyt2procent #bezpiecznykredyt #bk2
  • 6
  • Odpowiedz
oczywiście moja dziewczyna nie może dopłacać mi do rat kredytu, żebym nie stracił dopłat.


@Rikonelli: Nie jest to przesłanką do utraty prawa do dopłat wymienioną w ustawie.

Czy możliwa jest jednak sytuacja, że będzie opłacać moje rachunki lub przelewać mi odliczone na nie pieniądze?


@Rikonelli: Jest możliwa, ustawa tego nie reguluje.

Jeśli nie, to czy można się chociaż z czystym sumieniem rozliczać za nie pół na pół?


@Rikonelli: Kwestie
  • Odpowiedz
  • 0
@marcpol: Poważnie? :O Czyli singiel bierze do zamieszkania ze sobą swoją dziewczynę, ona daje mu połowę całej raty + połowę opłat i nie stanowi to przesłanki do utraty dopłat? A co z interpretacją jako np. podnajem? Ew. rejestracja czegoś takiego jako darowizny?
  • Odpowiedz
@marcpol: Poważnie? :O Czyli singiel bierze do zamieszkania ze sobą swoją dziewczynę, ona daje mu połowę całej raty + połowę opłat i nie stanowi to przesłanki do utraty dopłat?


@Rikonelli: Tak, nie stanowi to przesłanki do utraty prawa do dopłat. Wymieniony w ustawie katalog zdarzeń które mają taki skutek jest enumeratywny.

A co z interpretacją jako np. podnajem?


@Rikonelli: Ustawa wprowadza pojęcie udostępnienia do zamieszkania. Udostępnienie do zamieszkania skutkuje
  • Odpowiedz