Wpis z mikrobloga

Codziennie już jakiś tępy #!$%@? pisze swoje wysrywy że "koniec eldorado", itp. Nie jestem debilem więc nie potrafię jak debil mysleć - powiedzcie mi zatem, wyobrażacie sobie że co będzie? Że będzie AI i nagle w ciagu kilku lat ludzie zapomną jak działa kod, nikt niczego nie będzie musiał obsługiwać bo magiczne AI sobie gdzieśtam "siedzi" i takie kiepy jak wy wpisują np. "zrób mi grę multiplayer gdzie chodzę i strzelam papajem z rzułtą mordą" i AI to zrobi i to będzie działać online?

Już przestańcie afiszować się swoją głupotą, było śmieszne, potem nudne, teraz już trochę męczy.

#programowanie #programista15k
  • 10
  • Odpowiedz
@Varin: skoro nie jesteś debilem, to powinieneś sobie zdawać sprawę, że to nie chodzi o całkowite zastąpienie, a częściowe. AI może zachwiać stosunek podaży programistów do popytu (po co tyle programistów, skoro 1 programista z AI zrobi tyle co dwóch programistów bez AI?), a to z kolei doprowadzi do obniżki wynagrodzeń i zwolnień.
  • Odpowiedz
@moj_wykopowy_login: Twoja wiadomość została odrzucona z powodu potencjalnie niedozwolonych treści.

_______________________________________

Odpowiedź Cię nie satysfakcjonuje? Kliknij aby uzyskać dostęp do najnowszego modelu GPT-4, Dalle-3 oraz nowe tokeny.
Znalazłeś błąd? Masz pomysł na usprawnienia? Napisz

Pozostało Ci 1457 tokenów
Twój model GPT: gpt-3.5-turbo

Wsparcie | Panel użytkownika i strona projektu | Kanał YT Twórcy
  • Odpowiedz
  • 17
@Varin coś jak na tagach nieruchomości, spadkowicze wieszczą spadki a normalni ludzie już się pobudowali i kończą spłacać kredyt.

Tak samo tutaj wieszczą koniec eldorado a ludzie wspinają się po szczeblach kariery jako programiści. Kto w ogóle zwraca uwagę na to co piszą na tagu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 1
piecze rzeczywistość?


@bije-syna-do-nieptrzytomnosci: Nie, po prostu meczy mnie przekopywanie sie przez te wysrywy codziennie. Powiedzieliscie co chcieliscie powiedziec, juz mozecie #!$%@?, dobranoc. Po co cisnac w kolko to samo?

to powinieneś sobie zdawać sprawę, że to nie chodzi o całkowite zastąpienie, a częściowe. AI może zachwiać stosunek podaży programistów do popytu (po co tyle programistów, skoro 1 programista z AI zrobi tyle co dwóch programistów bez AI?), a to z kolei
  • Odpowiedz
Raczej powstana nowe zawody i nowe branze ktore zastapia i zwieksza miejsca pracy bo bedzie zapotrzebowanie na nowe rzeczy, tak zawsze sie dzialo.


@Varin: czyli przyznajesz, że programiści stracą pracę i będę musieli pracować w nowym zawodzie, np. takim, powstałym dzięki AI?
  • Odpowiedz
magiczne AI sobie gdzieśtam "siedzi" i takie kiepy jak wy wpisują np. "zrób mi grę multiplayer gdzie chodzę i strzelam papajem z rzułtą mordą" i AI to zrobi i to będzie działać online?


@Varin: no tak, 90% programistów, którzy tylko kopiują ze stacka da się zastąpić AI. Zostaną tylko prawdziwi specjaliści, którzy coś potrafią.
  • Odpowiedz