Wpis z mikrobloga

@paww: a byłeś w jakimś domu szkieletowym, bo ja byłem w wielu. Zapalenie w takiej kozie przy mrozie na zewnątrz robi z domu saunę w kwadrans, ale też wygaśnięcie ognia w kwadrans wychładza dom.
jak już będziesz miał okazję być w dobrze wykonanym domu szkieletowym, to zwróć na to uwagę.
  • Odpowiedz
  • 2
@KrolWlosowzNosa no wlasnie w nim jestem:) posiadam takowy.

Nie zrozumiałeś mnie chyba, jak się budowaliśmy i różnych porad szukalismy (w szczególności ona buduje dom) to na wspmnienie o szkieletowym zawsze byl tekst ze te domy nie sprawdzaja sie w polskim klimacie,.na pytanie dlaczego zawsze nie bylo odpowiedzi. Tzn budowlańcy, wujki nagadali i tak jak durnie powtarzają to. Skandynawia, Kanada,. wszędzie one występują ludzoe zyja w surowszym klikacie ale polskie Janusze widzom.
Dlatego
  • Odpowiedz
  • 4
Mój wymarzony dom jest parterowy i murowany, dzięki czemu ma dużą akumulację ciepła. Sufit wyłożony drewnem, a podłogi z kamienia. Ogrzewanie podłogowe na całości. Zamiast kozy, piec kaflowy z dużą szklaną szybą stojący w centrum domu. Tynki cem-wapienne, nierówne, bez żadnych gładzi. Nad salonem, jadalnią i kuchnią brak stropu. skosy wyłożone drewnem a jętki bielone. W takiej wysokiej przestrzeni lampy białe, przypominające chmury. Duża przeszklona weranda z hamakiem. Duża zadrzewiona działka ze
  • Odpowiedz
@nowyjesttu: Jak zwykle mijanie się z prawdą, non stop wrzucasz jakieś co najwyżej wyobrażenia. To nie ma nic wspólnego z normalnym skandynawskim domem, taki może być co najwyżej domek wakacyjny.
  • Odpowiedz
@Anihilacja_entropii @mr_root @magda_em @Patrick_Rowerovsky @KrolWlosowzNosa @Archoney @masz_fajne_donice @Messix @Klepajro @Mirrabolo @goodlife1 @stonemerk @paww @lukasz-lux @paww @Pentylion Typ jest jakimś mitomanem i od lat wrzuca wyobrażenie o skandynawii i mase bzdur. On tu nawet pisze że takie buduje się współcześnie domy jako normalne i powszechne xD To jest co najwyżej domek wakacyjny w realiach szwedzkich/norweskich ale też naciągane bo typowe hytty są inne kompletnie.
  • Odpowiedz
@Saeglopur: nie no to ze wykopki idealizaua panstwa zachodnie plus cala skandywanawie jako istoną utopie i ze kazdy ma swoj wlasny loft a pracownik sklepu lata regularnie na hawaje to ja wiem xdd mu chodzilo tylko o sam aspekt kozy w chacie :3
  • Odpowiedz
piździ jak w kieleckim

@mr_root: taka koza potrafi tak nagrzać, że można chodzić w samych gaciach. Wystarczy miec szczelny dom i bezpośrednie doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz.
  • Odpowiedz
@Saeglopur: oczywiste że normalnie domki wakacyjne wyglądają inaczej niż w katalogach.
To wygląda jak jakiś domek wakacyjny pod airnb robiony za gruby hajs.
Okna nikt pod siebie kto nie jest bardzo bogaty tak nie robi. Po pierwsze kosztują majątek, po drugie drogo wyjdzie za ogrzewanie po trzecie masz problem z prywatnością. Ale jak jeździłem z kumplami po Norwegii bardzo podobne były na airnb i mieszkaliśmy nad jeziorem w czymś takim jeszcze
maszfajnedonice - @Saeglopur: oczywiste że normalnie domki wakacyjne wyglądają inacze...

źródło: main-qimg-feec01a4e2778f07fd78b77ac1ead715-lq

Pobierz
  • Odpowiedz
@nowyjesttu: W Norwegi może i to się sprawdza, ale w Polsce widzę dwa poważne problemy. Po pierwsze latem w takim domu może być nie do wytrzymania. A po drugie ale ważniejsze w Polsce brakuje ludzi którzy znają się na budowie domów szkieletowych, w sensie jest duża szansa że jakiś majster wybuduje mi to na oko tak jak mu się wydaje a nie tak jak powinno być.
  • Odpowiedz