Wpis z mikrobloga

  • 0
@AdamES bo mam komputer który podłączam do siebie ale chciałem zainstalować sobie drugi system np. Takiego linuxa stworzyło by mi to bezpieczną przestrzeń? Macie jakiś pomysł?
  • Odpowiedz
  • 0
@gomjeden będę chciał oglądać na komputerze, tutoriale z pracy na bazach danych, które są wrażliwe. Chce to robić w bezpiecznym środowisku. Tutoriale zgram z zewnętrznego dysku na dysk zewnętrzny tylko inny i na nim będę trzymał. Filmy będą włączaję z dysku zewnętrznego.
  • Odpowiedz
@adreno420: moze nie pendrive bo ci sie to w trymiga zagrzeje, wez jakis dysk samsunga np t5 czy t7, pamietaj tylko zeby komp na ktorym bedziesz to odpalal tez mial szybkie lacze najlepiej TB.
  • Odpowiedz
moze nie pendrive bo ci sie to w trymiga zagrzeje


@cat_in_hat: jeśli system ma się tylko załadować do komputera, to pendrive wystarczy. Jedno polecenie na starcie i system ładuje się do RAM. Ale oczywiście zewnętrzny dysk SSD będzie tutaj również dobrym rozwiązaniem.
  • Odpowiedz
@adreno420: możesz wszystko zrobić, co tylko dusza zapragnie. W końcu będzie to pełnoprawny system operacyjny ze wszelkimi tego konsekwencjami. Tylko jeśli chcesz się bawić w instalowanie softu na pendrive, to lepiej skorzystaj z dysku SSD - jak wspomniał @cat_in_hat pendrive nie lubi częstych zapisów i odczytów.
  • Odpowiedz