Wpis z mikrobloga

@koala667: To zastanowcie się czy chcecie się pozbyć Ukrianców czy aby tu zostali, bo raz tak a raz tak. Gdy beda sie uczyc polskiego to zostana w PL i zagłosuja na lewicę. To już lepiej może żeby nie utracli wiezi z ojczyzna i tam wrocili w myśl hasła Polska dla Polaków?
@koala667: Mamy szkoły z obowiązkową nauką języka białoruskiego, dlaczego więc nie zrobić kilku szkół z obowiązkową lub dobrowolną nauką języka ukraińskiego?

Moja kuzynka chodziła do szkoły w US, gdzie miała naukę języka polskiego. Sama przez pół roku chodziłam do szkoły w Niemczech, gdzie też miałam język polski. Co prawda oba przypadki były dziesiąt lat temu, ale wątpię, by szkoły się zmieniły :)

Choć z drugiej strony, bazując na przytoczonej wypowiedzi, czy
@peszek_leszek: ale szkoły z obowiązkowym powiedzmy białoruskim, to rzadkość mająca miejsce przy granicy z Białorusią.
W tygodniu powinien być nauczany polski program, a weekendy mogą sobie dzieci chodzić do szkół gdzie uczą się w języku swoich rodziców. Tak jest np. w Belgii.
@koala667: Pracowalem w wielu polskich korporacjach i dla mnie to co dzieje sie w rzadzie w stosunku do Ukraincow ale generalnie po prostu to obcokrajowcow to 1:1 to co sam doswiadczylem. Polacy maja strasznego #!$%@? na ludziach z zagranicy - nie wazne czy z zachodu, wschodu, po prostu maja na tym punkcie manie, jednoczesnie siebie stawiajac w jakies męczeńskiej roli. Polacy na wysokich stanowiskach maja kompleksy, sa obrzydzeni swoim pochodzeniem, wszytstkim