Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jak można chcieć mieć dzieci. Jestem u siostry trzeci dzień, dwójka dzieci 2 i 5 lat i to jakiś koszmar xds
Ciągle trzeba się tym zajmować, bez przerwy potrzebuje uwagi. Siorka i szwagier od 4 lat to wrak człowiekow. Ciągle niewyspani, ciągle rozdrażnieni, dla nich błogosławieństwem jest jak przyjadę na 3 dni, bo dzieci mnie lubią i mają w końcu chwilę spokoju xd.
Ta relacja z tymi dziećmi, pomimo że je kocham i uwielbiam (ale tylko na chwilę xd) utwierdza mnie w przekonaniu, że moja decyzja z przed kilku lat o tym żeby nigdy nie mieć dzieci była słuszna.
#childfree #antynatalizm
  • 163
@greenbong: a nie uważasz, że jest to czysty egoizm pod kątem życia w społeczeństwie? Dzięki temu, że ludziom chciało się mieć dzieci powstało to wszystko dookoła, a teraz czeka nas zapaść gospodarcza.
Poza tym naturalne, a więc i zdrowe jest posiadanie dzieci bo sama natura nas do tego pcha na każdym kroku więc można wysnuć wniosek, że brak chęci posiadania dzieci jest dysfunkcją życiową.

Nie chce żeby to zabrzmiało jak atak,
@greenbong
Egoizm, egocentryzm i egotyzm. Mi się należy, ma być po mojemu. #!$%@? postawa życiowa.
Ja wolę tak: będę dziś miły i pożyteczny dla innych, bo wierzę że jeśli dam coś dobrego światu, to być może to samo od niego dostanę. ( ͡º ͜ʖ͡º)