Wpis z mikrobloga

@alicecrow ale jaki DHL? Z odbiorem w ich automacie? Jeśli tak, to pan listonosz był bardzo miły że nie zwrócił regulaminowo takiej paczki, tylko dał awizo w systemie żeby była szansa dla odbiorcy odebrać paczkę. A prawdopodobnie trafiła do poczty bo część Chińczyków nie potrafi wysłać paczki do automatu, tylko wysyła jako list polecony na adres automatu. Nie ma tego jak doręczyć, bo jest pod tym adresem zwykle tylko paczkomat DHL. To
  • 0
@Ramone: ale czemu zakładasz jakiś scenariusz który nie miał miejsca? paczka zamówiona pod mój adres, nie od chińczyka. pan/pani listonosz/kurier poczty polskiej po prostu poleciał w kulki jak to zwykle z nimi bywa, a teraz ja ponoszę konsekwencję ich braku kompetencji bo ani nie było próby dostarczenia i awizo w skrzynce też nie zostawili
@alicecrow bo taki scenariusz jest typowy dla paczek z Chin, czy ogólnie zza granicy wysłanych do automatu DHL, do punktów odbioru typu Żabka i podobnych. Wysyłają na adres automatów paczkowych zwykle przesyłki pocztą. Już takie coś przerabiałem.
@alicecrow
To miał być polski DHL, bo np w Niemczech DHL to po prostu marka handlowa ich poczty. Z ciekawości jakie były pierwsze dwie lub trzy litery nr przesyłki?

Ps. Kurier to DHL Parcel i DHL Expres. Są to dwie odrębne firmy (DHL to zaś jeszcze inna firma).